Haber Tarihi : 08.12.2015 16:13:02

Mülteci İçin Geldiler Doğal Ve Tarihi Güzellikleri Çekiyorlar

Suriye’de başlayan savaşın ardından Bodrum ve Ülke gündeminden düşmeyen mülteci sıkıntısı dolayısıyla yabancı gazeteciler Bodrum’a gelmeye devam ediyor.

Son olarak Bodrum’a gelen Amerika merkezli Arapça yayın yapan Arap Televizyonu Alhurra muhabiri Allam Sbehat ve kameraman Yavuz Ali Yavuz 4 gündür ilçede Suriyeli ve diğer mültecilerin peşine düştü. 4 Gündür Bodrum’da olduklarını ve Bodrum’a mülteciler için geldiklerini belirten Alhurra muhabiri Allam Sbehat şunları söyledi;

“Bodrum’a geliş sebebimiz mülteciler. Hem Suriyeli mülteciler hem de diğer ülkelerden gelen mülteciler. Özellikle Suriyeli mülteciler Bodrum’da çok olduğu için geldik ancak bulamadık. Özellikle Türkiye ile Avrupa Birliği arasında yapılan anlaşma yüzünden mi? Yoksa Sahil Güvenliğin daha iyi mücadelesi mi etkili oldu bilmiyoruz bunu araştırıyoruz. Şu ana kadar mültecileri bulamadık ama hala çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Bodrum’a ilk kez geldiğini de sözlerine ekleyen Filistinli muhabir Allam Sbehat Bodrum’u çok beğendiğini belirterek, “Ben daha sonra mülteciler için gelmeyeceğim, kendim için geleceğim. Bodrum çok güzel bir yer, çok sakin bir yer, insanlar çok nazik, insanlar çok iyi insanlar hepsi. Bodrum’a bu yüzden kendim için tatil için geleceğim” dedi.

Bodrum’a gelerek mülteciler hakkında dosya haber yapmak için gece gündüz çalışan ekip 4 gündür mültecilerle ilgili önemli bir haber yakalayamayınca ise Bodrum merkez ve marina bölgesinde çekim yaptılar. Bodrum tarihi ve doğal güzelliklerini görüntüleyen ekip ayrıca mülteciler konusunda bilgisi olan yetkililerle de röportaj yapacaklarını söyleyerek Bodrum sokaklarında ki çekimlerine devam ettiler.