Haber Tarihi : 28.03.2013 11:16:45

Muğla Üniversitesi'nde Turizmcilerle Öğrenciler Buluştu

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MÜ)'nde düzenlenen 7. Turizmde Okul-Sektör Buluşması'nda 100 işletme ve dernekle 250'ye yakın yönetici, öğrencilerle biraraya geldi.

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu'nun evsahipliğinde Mavi Çatı Salonu'ndaki etkinliğe katılan Rektör Prof. Dr. Mahsur Harmadar, sektör temsilcileriyle görüşerek bilgi alışverişinde bulundu.Rektör Harmandar, her yıl turizm sektörü temsilcileriyle öğrencileri buluşturduklarını belirterek, "Etkinliğin hem sektör hem de öğrenciler açısından çok önemli katkıları oluyor. Turizmcilerimiz eleman bulmakta sıkıntı yaşamadıkları gibi öğrencilerimiz de işsiz kalma korkusundan kurtuluyor." dedi.

Turizm İşletmeciliği ve Otelciliği Yüksekokulu Müdür Vekili Doç. Dr. Cafer Topaloğlu ise öğrencilerin istihdamına yönelik, bölgedeki turizm işletmelerinden her geçen gün artan talepleri dikkate aldıklarını söyledi.

Topaloğlu, "Amacımız, bir turizm bölgesi olan Muğla'da faaliyet gösteren başta konaklama ve seyahat işletmeleri olmak üzere tüm turizm işletmelerimizle gerek yüksekokulumuz gerekse üniversitemizin diğer birimlerinde turizm eğitimi almakta olan öğrencilerimizi biraraya getirmektedir. Böylece kalifiye eleman ihtiyacı olan turizm işletmeleriyle turizm eğitim almakta olan öğrencilerimiz iletişim kurma fırsatı bulmaktadır." ifadelerini kullandı. Etkinliğin turizm işletmeleri tarafından yoğun ilgiyle karşılandığını ve beklenin üzerinde bir katılım olduğunu anlatan Doç. Dr. Topaloğlu, "Bölgemizde faaliyet gösteren tüm büyük ölçekli işletmeler, etkinliğimize genel müdür, müdür yardımcısı, insan kaynakları müdürü veya departman yöneticileri düzeyinde katılım gösteriyor. Ayrıca turizm alanında faaliyet gösteren bazı özel birlikler ve derneklerle kamu sektöründen de katılım oldu." şeklinde konuştu.