Haber Tarihi : 15.04.2010 13:36:12

Chp'li Vekillerin eşlerinin Bodrum ziyareti

Muğla'da, bazı temaslarda bulunmak üzere bölgeye gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekillerinin eşleri, CHP Bodrum İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti.

Muğla'da, bazı temaslarda bulunmak üzere bölgeye gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekillerinin eşleri, CHP Bodrum İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti. Hazırlanan gezi programı kapsamında ziyarette bulunan 31 milletvekili eşini, CHP Bodrum İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk ve partinin ilçe teşkilatı kadın kolları başkanı Asuman Ağan karşıladı.
CHP İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk yaptığı açıklamada, bu günü, Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidara yürüyüşünün başladığı gün olarak adlandırmak istediğini belirterek "Milletvekillerimizin saygıdeğer eşleri yollara düştü. Eğer kadınlarımız yola düştüyse işte şimdi AK Parti iktidarının korkması gerekir. Bugünü ben şöyle tabir etmek istiyorum. 'Analarımızı da aldık iktidara yürüyoruz' Gördüğünüz gibi değerli hanımefendiler işlerini bırakıp Anadolu yollarına düştüler. Bu bir turistik gezi değildir bu bir
iktidara yürüyüş çalışmasıdır" dedi.
CHP Bodrum İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Asuman Ağan da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ziyaretin kendilerine güç kattığını söyledi.
Milletvekili eşleri arasında yer alan ve bir anlamda ev sahipliği yapanlardan olan CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz'un eşi emekli öğretmen Nurhayat Topuz da, genel merkez çapında bir komisyon oluşturduklarını söyledi. Oluşturulan komisyonda 10 arkadaşının görev yaptığını anlatan Topuz, şöyle konuştu: "10 kişilik arkadaşımızın idaresi şeklinde bir hareketimiz var. Hareketimizin amacı Türkiye genelinde hem birbirimizle tanışıp kaynaşmak hem de siyasi partimiz olan Cumhuriyet Halk Partisi'ne katkı
sağlamak."
EŞLERİMİZİN ARKASINDAYIZ
Söz konusu komisyonun başkanı olan CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay'ın eşi Senay Okay, gazetecilere politik sorular haricinde sorularınız olabilir diyerek "Eşlerimize katkı vermek bağlamında buradayız. Bizim temelimizde politika yok. Politikada olan eşlerimiz. Biz de eşlerimizin arkasındayız Direk bizim politika ile hiçbir ilgimiz yok. Tamamıyla onların arkasındayız" dedi.
Bodrum Kalesi ve Sualtı Arkeoloji Müzesi'ne gitmek üzere İskele caddesinde yürüyen milletvekili eşleri, il genelinde bazı ziyaretlerde bulundu.