Zeytinköy'de Çadır Ve Konteyner Yaşam Alanı Oluşturuluyor

Haber Tarihi : 08.09.2017 12:59:58 Muğla’nın Menteşe ilçesinde çıkan orman yangınında 45 evin zarar gördüğü Zeytinköy Mahallesi’ne AFAD tarafından 10 çadır kuruldu. Yangın mağdurları için kurulacak konteynerlerin yerleştirileceği bölgede çalışmalar devam ediyor.
A +   A -

700 hektar ormanlık alanın kül olduğu yangında, 45 evin zarar gördüğü Zeytinköy Mahallesi’nde yangın mağdurları için AFAD ve Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından çadır ve konteyner yaşam alanı oluşturulması için çalışmalar devam ediyor. AFAD tarafından temin edilen 10 adet çadırın kurulum çalışmaları tamamlandı. Yangın mağdurlarının yakınlarının yanına yerleştirilmesi nedeniyle kurulan çadırların bir bölümünün boş kaldığı gözlendi.

Yangın mağdurlarına barınak sağlanması için Zeytinköy’e konteyner yaşam alanı kurulması için bu sabah saatlerinde çalışmalara başlandı. Muğla Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin iş makineleriyle mahallenin yangından etkilenmeyen bölgesinde vatandaşların konaklayacağı konteynerlerin kurulacağı alanda çalışmalara devam ettiği, konteyner kentin kurulacağı alanda tüm alt yapı çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.

Zeytinköy’e ilk etapta 18 adet konteyner ev getirileceği, ihtiyaç halinde 2 adet daha konteyner getirilebileceği bildirildi.

Yangında evi zarar gören ancak evinin çevresinde uygun arazisi bulunanların konteynerlerinin ise bu alanlara yerleştirileceği öğrenildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !