Yaşlı Adam İşkenceyle Öldürülmüş

Haber Tarihi : 03.08.2011 04:20:02 Muğla`nın Bodrum ilçesinde, beş gün önce villasında bıçaklanarak öldürülen 74 yaşındaki Arman Azak`ın işkenceye uğradığı ortaya çıktı.
A +   A -


ABD`de yaşayan emekli elektrik mühendisi Azak, yaz tatilini geçirmek için bir süre önce Turgutreis beldesi Aspat mevkisindeki bir tatil sitesindeki villasına geldi. Yalnız yaşayan Azak, 30 Temmuz 2011 günüü saat 19.00 sıralarında Alo 156 Jandarma hattını arayıp, "Bıçaklı saldırıya uğradım. Kurtarın." diyerek yardım istedi. Villaya giden jandarma ve 112 Acil Sağlık ekipleri, açık kapıdan girdiklerinde, darmadağınık edilmiş salonun ortasında kanlar içinde yatan Azak`ın cesediyle karşılaştı. Bıçaklanarak öldürüldüğü belirlenen Azak, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Burada, Arman Azak`a öldürülmeden önce işkence yapıldığı belirlendi. Sopa veya levye gibi sert bir cisimle dövülme sonucu kemiklerinde kırılma belirlenen Azak`ın, 30 yerinden bıçaklandığı anlaşıldı.

Jandarma, Azak`ın cebinde bulunan yüklü miktardaki paranın ve değerli eşyalarının çalınmamış olması sebebiyle cinayetin hırsızlık dışında bir sebeple işlenmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Bugüne kadar site yöneticileri ve özel güvenlik görevlilerinin de aralarında bulunduğu 18 kişinin ifadesine başvuran jandarmanın, Azak`ın husumetli olduğu kişiler bulunup bulunmadığını araştırdığı belirtildi.
Bu arada Arman Azak`ın yakınları tarafından dün alınan cenazesi, defnedilmek üzere İstanbul`a götürüldü.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !