Yabancı Öğrenciler, Vali Vekili Faruk Necmi Kurt'u Ziyaret Etti

Haber Tarihi : 22.03.2013 18:13:50 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi ile Gençlik Organizasyonları Derneği tarafından düzenlenen Stay in Touch Projesi kapsamında Muğla'ya gelen yabancı öğrenciler, Vali Vekili Faruk Necmi Kurt'u ziyaret etti.
A +   A -

Ziyarette konuşan Vali Yardımcısı Kurt, yabancı öğrencilerin Muğla'da gençlerle kaynaşmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Hazırlanan projelerin önemine dikkati çeken Kurt, şöyle konuştu:

''Gelecekte ülkelerin sınırları çok önem ifade etmeyecek, dilleri çok önem arz etmeyecek. İnsanlar birbirlerini tek bir lisansla çok daha rahat anlayacak diye düşünüyorum. Geçmişte ulaşım imkanının ve haberleşmenin olmadığı zamanlarda insanlar yaşadıkları topraklarda hangi dili gördülerse onla anlaşmışlar. Diğer topluluklarla anlaşamamışlar. Günümüzde ise teknoloji ve diğer gelişmeler bu eksikliği ortadan kaldırdı.''

Projelerin insanların yeni kültürleri tanımasına olanak sağladığını belirten Kurt, bu projeler sayesinde yeni insanlar ve farklı kültürlerle karşılaşıldığına değindi. Artık sınırların da bir öneminin kalmadığını vurgulayan Kurt, ''Gençleri ile ilgilenmeyen ve onları yönlendirmeyen hiçbir ülke başarılı olamaz'' dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !