Vetpro Proje Uygulaması Almanya’da Yapıldı

Haber Tarihi : 02.07.2012 10:55:54 Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Eğitimde Web Tabanlı Uygulamalar ve Bilişim Teknolojileri” projesinin uygulama bölümü Almanya’nın Regensburg şehrine bağlı Regenstauf kasabasındaki Dr. Eckert Schulen Meslek Okulunda tamamlandı.
A +   A -

Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Programı Leonardo da Vinci Hareketlilik Projeleri kapsamında projenin yurtdışı hareketliliği; Milli Eğitim Şube Müdürü Faruk Çelebi koordinesinde Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenlerinden üç kişi, proje ortağı Ercanlar Bilgisayar ve Çözüm Bilgisayar firmalarından birer temsilci, sivil toplum örgütü olan Türk Eğitim-Sen Sendikası üyesi iki öğretmen, Muğla Bayır İlköğretim Okulu, Muğla Anadolu Lisesi, Muğla Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Muğla Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Muğla Ticaret Meslek Lisesi ve Turgutreis Lisesi Bilişim Teknolojileri alanı öğretmenlerinden oluşan toplam 16 katılımcı ile yapıldı. 2 haftalık yoğun bir programla gerçekleştirildi.

Almanya’da sosyal yaşam, uyulması gereken kurallar, okulun genel yapısı hakkında bilgiler verildi.

Daha sonra proje konusuyla ilgili eğitimlere katılan ekip, bilişim derslerinin işlenişini yerinde gördüler. Ders öğretmenlerinden eğitime dair bilgiler alan öğretmenler, kendi öğretim ortamları ile buradaki öğretim yöntemi ve ortamlarını karşılaştırma imkânı buldular. Karşılıklı etkileşimin olduğu bu süreç oldukça faydalı geçerken, katılımcılara yeni deneyimler kazandırdı .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !