Ürdün Kralının Mega Yatı 'Sarafsa' Marmaris'te

Haber Tarihi : 01.09.2017 17:44:40 Ürdün Kralı Abdullah’ın 82 metre uzunluğundaki ’’Sarafsa’’ isimli mega yatı öğle saatlerinde Muğla’nın Marmaris ilçesine geldi. Limana demirleyen lüks yata tankerlerle yaklaşık 300 bin litre akaryakıt ikmali yapıldı.
A +   A -

Öğlen saatlerinde körfezden giriş yapan Ürdün Kralı Abdullah’ın lüks yatı limanın büyük rıhtımına yanaştırıldı. Personelinin temizlik yaptığı yata, yakıt ve erzak ikmali yapıldı. Daha sonra limana çok sayıda akaryakıt tankeri giriş yaptı. Tankerlerle yata yaklaşık 800 bin lira değerinde 300 bin litre akaryakıt ikmali yapıldığı belirtildi.

Liman işletme yetkilileri, gerekli hazırlıkların tamamlanmasının ardından yatın Ege’nin koylarında mavi tura çıkacağını bildirdi. Yetkililer, yatta Kral Abdullah veya yakınlarının bulunup bulunmadığı konusunda ise açıklama yapmadı. Dünyanın en büyük 100 yatı arasında gösterilen 4 katlı Sarafsa’da, mermer döşemeli zeminler yerden ısıtmalı, muslukları ise altın kaplamalı. Her türlü lüksün düşünüldüğü yatta ayrıca jakuzi, spor odası, yemek salonu ve çalışma ofisi gibi bölümler de bulunuyor. Yatta, 20 personel görev yapıyor.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !