Türkiye Yüzme Şampiyonası

Haber Tarihi : 09.08.2011 08:15:09 Türkiye Yüzme Atlaması Şampiyonasında altı birincilik dokuz ikincilik üç tane de Türkiye birinciliği kazanan Fethiyeli sporcuların tramplen olmadığı için trambolinde çalıştığı belirtildi.
A +   A -

Fethiye`de yüzme atlama şampiyonası için çalışan sporcular, gerekli donanım olmadığı için deniz yerine karada trambolinde çalışıyorlar. Denize kıyı olan ve her yıl onbinlerce turisti denizlerine çeken Fethiye`de tramplen olmaması dikkat çekerken, traplende atlama çalışması yapan sporcular gittikleri müsabakalarda başarıdan başarıya koşuyorlar

Fethiye`de, yüzme atlama dalında yarışan sporcular deniz yerine karada çalışırken, bu durumun nedeninin 5 metreden denize atlamak için gerekli donanımın bulunmaması olduğu öğrenildi. İlçe Merkezi Taşyaka Mahallesi`nde bir trambolinde denize atlarken yapacakları hareketlere çalışan sporcular son olarak Manisa Celal Bayar Üniversitesi`nde düzenlenen Türkiye Yüzme Atlama Şampiyonasında Telekomspor adına yarışarak altı birincilik, dokuz ikincilik üç tane Türkiye birinciliği aldılar.

Telekomspor Antrenörü Özkan Kılıç yaptığı açıklama da "Celal Bayar Üniversitesi`nin düzenlemiş olduğu Türkiye Yüzme Atlaması Şampiyonasında altı birincilik dokuz ikincilik üç tane de Türkiye birinciliği kazandık. Bütün olumsuz şartlara rağmen bu başarıların gelmesi bizi çok gururlandırıyor. Geçtiğimiz aylarda yine Celal Bayar Üniversitesi`nin düzenlemiş olduğu Türkiye Milli Takım seçmelerinde iki sporcumuz seçildi. Hırvatistan`da ülkemizi başarılı şekilde temsil ettiler. Yine sezon başında Atina`dadüzenlenen turnuva da sporcularımız 12 ülke arasından 2.`lik ve 3.`lük almıştı. Bize destek olan herkese teşekkür ediyorum" dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !