Türk Fizik Derneği Yaz Okulu Bodrum’da Başladı

Haber Tarihi : 24.08.2011 02:24:19 Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Belediyesi ‘7.
A +   A -

Türk Fizik Derneği Uluslararası Katılımlı Parçacık Hızlandırıcıları ve Detektörleri Yaz Okulu Bilimsel Toplantısı’ne ev sahipliği yapıyor

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, İstanbul Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi ve diğer üniversitelerin destekleri ile Türk Fizik Derneği tarafından bu yılda Bodrum’da düzenleniyor.

7. Türk Fizik Derneği Uluslararası Katılımlı Parçacık Hızlandırıcıları ve Detektörleri Yaz Okulu’nda, Türk Hızlandırıcı Merkezi (THM) Projesi kapsamında kurulması planlanan Türk Hızlandırıcı Merkezi’nin ihtiyaç duyacağı istekli ve yetenekli öğrencileri bir araya getirerek onların bilgi ve deneyim kazanmalarını hedeflemektedir. Oldukça çeşitli bir programa sahip olan okulda, Türkiye ve dünyadaki hızlandırıcılar ve uygulama alanları, nükleer fizik, yüksek enerji fiziği, dedektörler, veri analizi, radyasyondan korunma gibi birçok konularda dersler verilecek.

Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde başlayan toplantı öncesinde Mandalin Bar’da bir kokteyl düzenlendi. Kokteyle Bodrum Belediye Meclisi Üyeleri Hüseyin Yıldızhan, Ali Galip Güven, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı ve Türk Fizik Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Baki Akkuş, UPHDYO 7 Organizasyon Komitesi Başkanı Latife Şahin Yalçın ile Türk ve yabancı bilim insanları, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katıldı

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı ve Türk Fizik Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Baki Akkuş ve UPHDYO VII Organizasyon Komitesi Başkanı Latife Şahin Yalçın, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Yıldızhan’a yaz okuluna katkılarından dolayı birer plaket ve teşekkür belgesi verdi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !