Turistlerin 45 Bin Tl’lik Eşyası Çalındı

Haber Tarihi : 19.08.2011 05:03:42 Marmaris’te bir otelde turistlerin kaldığı odaya giren hırsızlar, 45 bin TL değerinde altın, elektronik eşya ve parayı alarak kayıplara karıştı.
A +   A -

Edinilen bilgiye göre; Marmaris’te bir otelde tatil yapan 2 Norveçli kız kardeş ve bir İngiliz turistin kaldığı otel odasına giren hırsızlar, tatil için Marmaris’e gelen turistlerin adeta kabusu oldu. Tatillerini sitelerde bir otelde geçirmek için Marmaris’e gelen Norveçli Karin Kjarstad ve Ann Joansen isimli kız kardeşler odalarını kilitleyerek gezintiye çıktılar. Gece saat 22.00 de otellerine geri dönen kız kardeşler odalarına girdi. Kardeşlerden Karin dizüstü bilgisayarını almak için masaya yöneldiğinde bilgisayarının yerinde olmadığını görünce soyulduklarını anlayarak hemen otel yetkililerine haber verdiler. İki kız kardeşin yaklaşık 25 Bin TL değerinde altın, para ve elektronik eşyalarının çalındığı tespit edildi. Tatilleri zehir olan Norveçli kardeşler polise giderek hırsızlar hakkında şikayetçi oldular

İkinci hırsızlık ise aynı saatlerde, hırsızların girdikleri yan odada meydana geldi. Tatil için aynı oteli seçen İngiliz Rony Henrik, eğlenmek için 19.30 da otelden ayrıldı. Gece 23.30 da oteline döndü. Odasına girdiğinde yatağının başucuna koyduğu 21 bin Norveç kronu değerinde ziynet eşyası ve bin avro parasının, masanın üzerine bıraktığı 6 bin Kron değerinde dizüstü bilgisayarının yok olduğunu gördü. Hemen otel yetkililerine haber vererek odasındaki eşyaların çalınmış olduğunu söyledi. Olay yerine gelen polis yaptığı araştırmada hırsızların parmak izine rastlamazken, faillerin yakalanması için çalışma başlattı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !