Tehdit Ettiği Doktor Tarafından Hayata Döndürüldü

Haber Tarihi : 23.08.2011 05:30:50 Köyceğiz Devlet Hastanesi doktorlarından Ahmet Dursun’a sözlü saldırıda bulunan ve ölümle tehdit ettikten iki gün sonra bıçaklanan Devrim İnce`nin ilk tedavisi, tehdit ettiği doktor tarafından yapıldı.
A +   A -

Muğla Devlet Hastanesi’nde sevk edilen İnce, buradan firar etti.

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde babasını hastaneye götüren İnce, nöbetçi doktor Ahmet Dursun’a hakaret ve tehdit etti. Doktorun şikayeti üzerine gözaltına alınan İnce, poliste ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. İki gün sonra ise karıştığı bir olayda karnından bıçaklanarak Köyceğiz Devlet Hastanesi`ne kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi, iki gün önce tehditler savurduğu Dr. Dursun tarafından yapılarak Muğla’ya sevk edildi. Acil serviste ilk tedavisi yapıldı. Ultrason filmi çekilen Devrim İnce’nin yatış işlemleri yapıldı. İnce ise, “Benim durumum iyi. Hastanede yatmak istemiyorum.” diyerek yatış tutanağını imzaladıktan sonra kayıplara karıştı. İnce’nin, daha önce de bir cankurtaran şoförünü darp ettiği ve psikolojik rahatsızlığı bulunduğu iddia edildi. İnce`nin ismi, halen hastane kayıtlarında görünüyor. Köyceğiz’de ise polis İnce’yi değil, onu bıçaklayanları arıyor.

Mesleğine sekiz ay önce başlayan Dr. Ahmet Dursun, o gece yaşadıklarını şöyle anlattı: “Saat 21.30 sularında 112 ambulansıyla getirilen hasta E.İ.’nin yakını olan Devrim İnce, hasta muayene odasına alındığı esnada ilk müdahaleyi bile yapamadan, babasının burada felç geçirdiğini, hastasına bir şey olması halinde hastaneyi başımıza yıkacağını, hepimizi öldüreceğini söyledi. Bağırarak ve fiziksel temasta da bulunarak bize karşı şiddet davranışlarına başladı. Küfürler savurarak ve ölümle tehdit ederek üzerime yürüdü. O esnada temizlik personeli arkadaş araya girerek, saldırgan şahsı benden uzaklaştırmaya çalıştı. Hemşire arkadaşlardan biri, şahsın üzerinde bıçak görmesi üzerine ve saldırgan tavırları nedeniyle hemen polise haber vermiş. Hastanemize gelişinden yaklaşık 15 dakika sonra polisler, saldırgan şahsa muayene odasında müdahale etti ve dışarıya çıkardı. Daha sonra tutanak tutturarak, hasta yakınından görevi başındaki memura görevini yaptırmamak, ölümle tehdit ve hakaretten şikayetçi oldum. Gelen hastanın kimliğine bakmam. İki gün önce gece nöbetinde, beni ölümle tehdit eden kişi bu defa karşıma bıçaklanmış olarak geldi. Ben de mesleğimin gereği neyse onu yaptım. Karın bölgesine aldığı bıçak darbesi nedeniyle ilk müdahaleyi yaptıktan sonra ileri tetkik için Muğla Devlet Hastanesi’ne sevk ettim.”


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !