Somali’deki Açlığa Ftso Da Duyarsız Kalmadı

Haber Tarihi : 10.08.2011 06:09:30 Afrika’da yaşanan kuraklık ve sonrasında gelen açlık Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası(FTSO)’nı da harekete geçirdi.
A +   A -

TOBB tarafından başlatılan yardım kampanyasına dahil olan FTSO, ilçedeki hayırseverleri yardım etmeye çağırdı.

Son 60 yılın en kurak dönemini yaşayan Somali’ye yardım etmek için Muğla’nın Fethiye ilçesinde yardım kampanyası başlatıldı. Somali’deki çocukların yaralarına merhem olmayı hedefleyen FTSO, üyelerini yardım yapmaya çağırdı. Bir açıklama yayınlayan FTSO Başkanı Akif Arıcan, başta çocuklar olmak üzere binlerce insanın hayatını tehdit altına alan açlığa çare olmak istediklerini kaydetti. Arıcan, böyle bir duruma duyarsız kalamayacaklarını ifade ederek, "Yardımlaşma ve dayanışma duygusunun yoğun olarak yaşandığı bu mübarek Ramazan ayında, Odamızca gerekli maddi yardım ve destek sağlanacaktır. Afrika’ya hem oda ve borsalarımız olarak hem üyelerimizle hem de isteyen vatandaşlarımızca yardım elinin uzatılması gerekmektedir." dedi.

TOBB`un Somali için başlattığı kampanyası çerçevesinde bir hesap numarası oluşturuldu. Türkiye İş Bankası ‘TOBB – Afrika Açlık Felaketi Yardım Hesabı’ adı altında 4375-333 numaralı TL hesaba (IBAN numarasıTR88 0006 4000 0014 3750 0003 33) hayırseverlerin yardımlarını 1 ay süre ile yatırabilecekleri, burada toplanan bağış tutarlarının Ankara Valiliği`nin denetiminde Diyanet İşleri Başkanlığı`nın hesabına aktarılacağı kaydedildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !