Sgk İl Müdürü Şahin`in Katil Zanlısının Yargılanmasına Başlandı

Haber Tarihi : 11.08.2011 05:33:51 SGK Muğla İl Müdürü Naci Şahin`i (37) öldürdüğü iddiasıyla tutuklu bulunan Hasan Sünnetçioğlu’nun Muğla 2.
A +   A -

Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlandı. Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, hakaret, ruhsatsız ateşli silahlar ve mermiler satın alma veya bulundurma, silahlı tehdit ve kasten öldürmeyle suçlanan sanık hakkında, beş suçtan ağırlaştırılmış müebbet hapis talep ediliyor.

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı adliyede basın mensuplarına kapalı yapılan duruşmaya tarafların avukatları, yakınları ve söz konusu olayda rehin alınan SGK il müdürleri katıldı. Yaklaşık 2,5 saat süren ilk duruşma sonunda maktul Şahin’in ve sanık Sünnetçioğlu’nun yakınlarıyla avukatları açıklama yapmaktan kaçındı. Duruşma, 13 Ekim 2011 tarihine ertelendi.


OLAY
SGK Muğla İl Müdürlüğü binasında 8 Nisan 2011 tarihinde İl Müdürü Naci Şahin`le altı il ve ilçe müdürü toplantı halindeyken odaya giren Tescil Kadim Servis Şefi Hasan Sünnetçioğlu`nun, Şahin`i tabancayla vurarak öldürdüğü ve diğerlerini de rehin aldığı iddia edilmişti. Bir süre sonra polisin içirdiği ilaçlı suyla sakinleşerek teslim olan zanlı, 6 saat önce bir sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında cinayetin ipuçlarını vererek şunları yazmıştı: ``Bayılmayı sanmayın ölmek, imamın kayığında yoktur övünmek. Kanuni Sultan Süleyman olsan da üç tas boydan su dökünmek. Hakk`a giderken 7 kat kefen, 2 metre toprakla örtünmek.``


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !