Santralde Patlama: 1 Yaralı

Haber Tarihi : 09.08.2011 03:47:39 Yatağan Termik Santrali`nde mevcut üç üniteden birinde dün gece medyada gelen patlamada bir işçi elinden ve yüzünden yaralandı.
A +   A -

Edinilen bilgiye göre; gece saat 01.30 sıralarında santraldeki 380 Kilovoltluk elektrik dağıtım panolarının bulunduğu ’Bara’ odasında enerji nakil işlemi sırasında patlama oldu. Patlama nedeniyle Oray Okçu (40) isimli işçi elinden ve yüzünden yaralandı. Patlama esnasında gömleği alev alan Oray Okçu, elbisesini hemen çıkararak vücudunun başka alanlarının yanmasını engelledi.Santral vardiya arkadaşları tarafından 112 Acil Servis aranması sonucu Oray Okçu önce Yatağan Devlet Hastanesi, ardından Muğla Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi bölümüne sevk edildi. Burada imi eline ve yüzüne yanık tedavi uygulanan Oray Okçu’yu Yatağan Termik Santrali İşletme Müdürü Harun sarı ziyaret etti.Yeniköy Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürü Nuri Şerifoğlu, meydana gelen kazada bir işçinin yüzünde ve ellerinde yaralanma meydana geldiğini belirterek, “Santralimizin değirmen kazanı besleme ünitesinde arıza vardı. Bu arıza giderildikten sonra enerji verildi. Bu sırada oluşan ark (patlama) nedeniyle Oray Okçu isimli işçimiz elinden ve yüzünden yaralandı. Şu anda teravisi Muğla Devlet Hastanesinde devam ediyor” dedi.Muğla Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Fahri Tuna, Oray Okçu’nun 2. derece yanık tevdisi gördüğünü belirterek, “Bu tür yanık tedavilerinde vücudun yanan noktalarında kabarcıklar oluşur. 2. derecede yanık tedavisi en az 15 gün süre ile devam edecek. Hastamızı 15 gün sonra taburcu edebiliriz” dedi.

Olayın ani gelişen bir patlama sonrası yaşandığını belirten yaralanan işçi Oray Okçu, “Gece vardiyasında çalışırken enerji besleme ünitesindeki arızanın ardından tekrar enerji verildi. Bu sırada patlama oldu. Ben kendimi ne kadar geri çeksem de elbisem tutuştu. Elbisemi çıkarırken ellerimde ve yüzümde yanıklar oluştu” diye konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !