Şampiyon Yirmi İkinci Haftada Belirlendi

Haber Tarihi : 23.03.2013 20:39:46 Datça Kent Konseyi’nin düzenlediği voleybol turnuvasının şampiyonu 22 hafta süren mücadelelerin ardında bugün yapılan final maçıyla belli oldu.
A +   A -

Datça Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Grubu tarafından düzenlenen voleybol turnuvası bugün yapılan Veteranlar ile Datça Bilgisayar Hizmetleri takımları arasında yapılan final karşılaşmasıyla sona erdi. Müthiş çekişmeye sahne olan maçta Veteranlar takımı, Datça Bilgisayar Hizmetleri takımını 25-17 25-14 24-26 ve 25-14 gibi farklı bir skorla 3-1 yenerek şampiyon oldu.

3 Ocak 2013 tarihinde başlayan ve 22 hafta süren 13 takımın katıldığı maçlar gençleri spora yönlendirmek onları kötü alışkanlıklardan kurtarmak amacıyla düzenleniyor.

Şampiyonanın bitiminde bir konuşma yapan organizasyon komitesi başkanı aynı zamanda Kent konseyi başkanı olan Orhan Keskinsoy, “3 Ocak tarihinden bu yana haftanın iki günü yağmur, çamur demeden haftanın iki günü takımlar dört maç yaptılar. Kolay değil. Dahası kendi ceplerinden masraflara ortak oldular. Datçalılardan isteğim yüzlerce insanın özverisiyle yapılan bu etkinliklere artık maddi ve manevi katkı sağlamaları ve bu üç aylık turnuvanın masraflarına küçük de olsa katkı sunmalarıdır. Bu sayede gençlerimizi bar pavyon ve kahve köşelerinden kurtararak onları spor yapmaya teşvik edecek ve kötü alışkanlıklardan kurtarmaya yardımcı olacaklardır” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !