Ramazan Bayramı Tatilcilere Zehir Oldu

Haber Tarihi : 31.08.2011 11:59:42 Bayram tatilini geçirmek üzere Bodrum`a gelen vatandaşlardan bazıları kalacak yer bulmakta güçlük çekerken bazıları ise, kaldıkları otelin bakımsızlığından şikayetçi olarak, paralarının geri ödenmesini talep etti.
A +   A -

9 günlük bayram tatilini Bodrum`da geçirmek yüzlerce kişi, otellerin bakımsız ve sağlıklı olmaması nedeniyle kalmak istememeleri üzerine paralarını istedi ancak, oteller ve acenteler paralarını geri ödemedi. Kalacak yer bulamayan bazı vatandaşlar, memleketlerine döndü. Bayramları zehir olan vatandaşların bazıları, jandarmaya şikayette bulunurken, bazı vatandaşlar ise, Bodrum Emniyet Müdürlüğü`ne şikayette bulundu. VATANDAŞLAR, OTELLERİN BAKIMSIZLIĞINDAN ŞİKAYETÇİ Bayram tatilini Bodrum`da geçirmek isteyen 35 aile, bayramın 1. günü mağduriyetlerini anlattı.

Otellin suyunun ve elektriğinin kesik olduğunu ifade eden otel mağdurlarından Nuray Tatlıdil, ``Paramızı da iade etmek istemiyorlar ama bir şekilde alacağız. Ben beğenmediğim yerde kalamam ki. Otel çok kötüydü, internetten baktığımız gibi değil`` dedi.

Emine Uçuran ise, otelde elektrik ve suyun kesik olduğunu iddia ederek, ``Elektrik yok, su yok. Odalar, tuvaletler pislik içinde. Su olmadığı için tabakları yıkayarak değil, silerek insanların önüne çıkartıyorlar. Biz sabah kahvaltı yaptıktan sonra yola çıktık ve sabahtan bu yana yemek yemedik. Kalacağımız bir yer yok, mağdur olduk. Bizim gibi birçok aile aynı sorunu yaşıyor`` dedi

Otel mağdurlarından Murat Uçuran ise, muhatap olacak kimseyi bulamadıklarını belirterek; ``Otelden herkes şikayetçiydi. Her yer karışıktı. Bodrum`da kalacak bir yer arayacağız bulabilirsek`` diye konuştu.

Yaşanan olayla ilgili jandarmaya şikayette bulunduklarını ifade eden Nazmi Tatlıdil, ``Sadece dün 30 kişi şikayet dilekçesi tutturmuşlar. Bugün en az 50 kişi biz vardık. Bayram tatilimiz rezil oldu. Şimdi hiçbir yerde otelde bulamıyoruz. Ya buradan evimize geri döneceğiz ya da aracımızın içinde geceyi geçireceğiz`` dedi. YAŞLILAR BAYRAMIN 2. GÜNÜNDE SOKAKTA KALDI Bayramın 2. günü tatil için Bodrum`a gelen çoğunluğu yaşlıların ve emeklilerin olduğu bir gurup ise, otel bulamadıkları için turizm göbeği Bodrum`da sokakta kaldı.

Konaklayacak yer bulamazlarsa, memleketlerine döneceklerini ifade eden Emekli Subay Faruk Özeren, "Biz emekliler, hiç değilse 3 gün huzur içerisinde bayram geçirelim diye geldik ama gördüğümüz karşısında şoke olduk. Hadi biz geçtik, bunları ama yabancı turistlerde aynıları yapılıyor anladığım kadarıyla. Turizm belli bir noktaya gidiliyor, bunu geçsinler. Paramızı ödedik ve Bodrum`a geldik. Sabah 8`den beri aynı haldeyiz, daha dinlenemedik. Şikayette bulunduk, `paramızı verin gidelim diyoruz` paramızıvermiyorlar. Bazı arkadaşlar Amerika`dan geldi. Bu arkadaş Amerika`da buraları nasıl anlatacak bilmiyorum. Muğla Valisi`ni göreve davet ediyorum, kaymakamı göreve davet ediyorum. Bu turizm böyle yapılırsa hüsran oluruz. Yetkililer bize yer bulursa kalacağız. Eğer bulamazsa geri memlekete döneceğiz" dedi.

Bu arada, bayramın 1. günü çıkan bir arbedeyi çekmek isteyen bazı basın mensupları, otel önünde güvenlik görevlileri tarafından tartaklanarak, kameralarını kırıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !