Polisten Emniyet Kemeri ve Alkol Uygulamasında Karanfil Hediyesi

Haber Tarihi : 14.03.2013 12:42:06 Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, trafik kontrol uygulamalarına devam ediyor.
A +   A -

Denetimlerde sürücülere karanfil hediye ediliyor. Geçtiğimiz gün Yeni Datça Yolu Çoban Petrol karşısında sabah saatlerinde öğle Sonu ise gene Yeni Datça Yolu Molakent önünde uygulamalara devam edildi. Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 24 saat Marmaris’in her yerinde denetlemelere devam ediyorlar. Üstelik kentin merkezinin tüm sokaklarında yol çalışmalarının devam ettiği aylardan bu yana; kaza, yaralama ve maddi hasar olmadan, günlerin, ayların geçmesi halk tarafından takdirle karşılanıyor.

Marmaris trafik ekiplerinin işlerini dikkatli yapmaları ve vatandaşa yaklaşımlarının insanca olması bu tür kaza ve aksaklıkların oluşmasını önleyen bir eylem olarak takdir ayrıca takdir görüyor. Trafik ekipleri yetkilileri, “Örneğin Son günlerde motosikletlerdeki kask uygulamalarından Sonra kentte kask takan motosiklet sürücüsünün artması ve bu konuya sürücülerin dikkat etmeleri bunun bir örneğidir. Bu tür çeşitli uygulamalar Sonunda halkımızın trafik konusunda çok dikkatli olacaklarına olan inancımız artmıştır. Bundan böyle trafik ekiplerinin denetimlerini sıklaştıracağını ancak bu denetimlerin sürücülerin kendi menfaatleri olacağını ayrıca yayaların da bu sebeple tehlikeden uzaklaşacağı olarak düşünülmelidir. Sürücülerin bizlere yardımcı olmaları tüm halkımızın da menfaatinedir” dediler

YENİ DATÇA YLOLMUNDA TONAJ VE HIZ KONTROLU

Geçtiğimiz Çarşamba günü önce sabah saatlerinde Yeni Datça Yolu Çoban Petrol kavşağında TONAJ uygulaması yapan trafik ekipleri bu çalışmalarını çok görevli ile ve toplu olarak yapıyorlar. Ardından ayni gün öğle Sonu ise bu defa ayni caddenin Molakent önüne gelen noktasında bu defa hız uygulaması yapıldı.

Yeni Datça Yolunda hız sınırının 50 kilometre hız olduğunu açıklayan yetkililer, şu uyarılarda bulundu: “Bu konuda halkımız belki de bilgi sahibi olmayabilir. Ancak bundan böyle bu tür denetimlerimizi sıklaştırarak insanlarımızı trafik kurallarına uymaya davet etmekteyiz. Hız sınırına mutlaka dikkat edilmeli. Denetimlerin yalnızca bu iki sebeple kalmayacağını bundan böyle emniyet kemeri uygulaması.. Alkol uygulaması.. da ayrıca yapılacaktır. Bu tür kontrolleri ayrı ayrı zamanlarda ayrı ayrı denetimler olarak yapacağız. 24 saat ekiplerimiz bu denetimleri yapacak. Sürücülerin bunlara dikkat etmelerini istiyoruz” dediler.

15 MART EMNİYET KEMERİ UYGULAMASI GÜNÜ 15 Mart’ta emniyet kemeri uygulaması yapılacağını kaydeden yetkililer, “Emniyet kemeri takan sürücülerimize karanfil veya lokum ikramımız olacak. Ayrıca Marmaris İlçe Emniyet müdürlüğünde yeni bir salon hazırlamaktayız. O salonda münibüs şoförlerimizi eğitmek için bir başlangıç yapacağız. Çok yolcu taşıyan münibüs sürücülerine örnekleri sinevizyon gösterisi olarak sunup tedbirlerin ve cezaların ne olduğunu anlatacağız. Önemli olan sürücülerimizin eğitilmesidir. Yalnızca ceza yazan bir kurum olarak görülmek istemiyoruz. Vatandaşımıza yaklaşımımız olumludur. Sürücülerimizi eğitmek de bizim görevimizdir. Bölge trafik ayrı Marmaris ilçe trafik ekipleri ayrı çalışmayacak artık bundan Sonra. Her iki ekipte birlikte hareket etmeye başlamıştır. Vatandaşlarımızın trafik kurallarına kendi ve çevrelerinin sağlığı için mutlaka riayet etmeleri gerekmektedir. Kendilerine bu anlatımlarımız bir rica yerine geçmektedir” dediler .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !