Ortacalı Miniklerden 23 Nisan Gösterisi ve Kermesi

Haber Tarihi : 22.04.2012 01:02:06 Ortaca’da ilköğretim öğrencilerinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlediği kermes ve gösteriler renkli görüntülere sahne oldu.
A +   A -

Ortaca’daki ilköğretim okulları kendi bünyelerinde hazırladıkları programları öğrenci ve velilerine sunmanın yanı sıra; kermes, sergi, gözleme ve pilav günü gibi etkinliklerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını anlam ve önemine yakışır biçimde yaşattı.

Ortaca İlköğretim Okulu’nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen eğlence ve kermese Ortaca Kaymakam Mustafa Gürdal, Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Garnizon Komutanı J.Yzb. Cumali Tosun, Emniyet Müdürü Selami Bıçakçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Şahin, Okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Ortaca İlköğretim Okulu’nun Ana Sınıflarının hazırlamış oldukları gösterileri davetliler tarafından büyük alkış topladı. Okullar arasında yapılan yarışmalarda takım ve ferdi olarak 2.3. ncük dereceleri alan öğrenciler ile takımların kupalarını Kaymakam Mustafa Gürdal ile Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek tarafından verildi.

Ortaca İlköğretim Okulu Müdürü Halil Saruhan yapılan kermes ile ilgili verdiği bilgide; “ 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kapsamında; çocuk şenliği ve okulumuza yardım sağlamak amacığıyla kermes düzenlendi.

Okul Aile Birliği ve velilerin işbirliği ile saç böreği, pasta, börek, tatlı boğacalar yapıldı. Elde edilen gelirler Okul Aile Birliği’ne kaydedilecek, okulumuzun eğitim ve öğretimin daha iyi sağlanması bakımından harlanacaktır” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !