Ortaca, Dalaman Ve Köyceğiz'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları

Haber Tarihi : 30.08.2017 13:09:15 Muğla’nın Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz’de 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.
A +   A -

Ortaca, Cumhuriyet Alanındaki törene Vali Yardımcısı Bayezit Bestami Alkan, Garnizon Komutanı Albay Savaş Cenik, Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Avcı, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Abdullah Amanvermez, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtına; Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığının çelenkleri sunuldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmada; “30 Ağustos zaferi içinde bulunulan tüm olumsuzluklara rağmen milletin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmıştır. Bu büyük zafer ulusumuzun erkek, kadın, genç, yaşlı tüm fertleri ile verdiği varoluş mücadelesinin en büyük destanlarından biridir. Hamuru vatan aşkı ve bağımsızlık ile yoğrulmuş bu milletin hiçbir güç karşısında boyun eğmeyeceğini bilen Ulu Önder 95 yıl önce bugün kahraman ordusu ile birlikte harp tarihine altın harflerle yazılacak, eşsiz bir zafere imza atmıştır” ifadelerine yer verildi.

Program, Kaymakamlıkta düzenlenen kabul törenin ardından sona erdi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !