Ortaca’da İki Hırsız Zanlısı Tutuklandı

Haber Tarihi : 09.03.2013 10:05:04 Muğla’nın Ortaca sürücü kursundan para ve çanta çaldığı iddia edilen iki şüpheli tutuklandı.
A +   A -

Edinilen bilgiye göre; Ortaca İlçesi’nin Terzialiler Mahallesi’nde sürücü kursu’nun müracaat bölümünde bulunan odadan bayan çantasının içindeki paraların çalındığını gören Sürücü Kursu’nda çalışan N.B İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayette bulundu.

İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Olayyeri İnceleme Ektipleri olay yerinde yaptıkları incelemede ise, zanlıların parmak izini tespit etti. Sürücü Kursunun güvenlik kamerasını inceleyen ekip, odayı girip cantanın içinden paraları alan zanlıların eşgallerini tespit etti. Eşgalleri tespit edilen ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’ Asayiş Büro Amirliği’nde daha önce aynı suçtan çok sayıda sabıkaları bulunan R.Y. (18) ile M.Ö. (17) kısa bir aramadan sonra yakalayıp, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’nde ifadeleri alınan R.Y. ile M.Ö. Ortaca Adliyesine sevk edildi.

Cumhuriyet Savcılığı’nda ifadelere alınan zanlılar, tutuklama istemi ile mahkemeye sevk edildi. Çıkarıldıkları mahkeme tarafından aynı suçtan bir çok sabıkaları bulunan R.Y. ile M.Ö.’yü tutuklayıp, Fethiye Cezaevi’ne gönderdi. Olay ile ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !