Ömer Çelik, Dr. Tahir Ateş'e Destek İstedi

Haber Tarihi : 16.03.2019 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik Bodrum’da Dr. Tahir Ateş’e destek istedi.
A +   A -

Muğla’daki bazı ziyaret ve seçim çalışmalarının ardından Bodrum’a gelen Muğla Bodrum Belediye Başkan Adayı Op.Dr.Tahir Ateş, Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, MHP İlçe Başkanı Ömer Varan, Cumhur İttifakı Meclis Üyesi Adayları ve partililer eşlik etti.

Bodrum Belediye Başkan Adayı Op.Dr.Tahir Ateş, 31 Mart günü Bodrum’un kaderinin değişeceğini söyledi.

Ateş konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün az bir yağmur yağdı ve bazı sokaklarımızda yine istenmedik manzaralar ortaya çıktı. Adeta 1970’lerin 80’lerin Bodrum’u haline geldik. Yani Bodrum bu kaderi hak ediyor mu? Yok. 31 Martta İnşallah Bodrum’u bu üçlüden kurtarmaya kararlıyız” dedi.

Bodrum’a 20 yıldır hiçbir hizmet yapılmadığını belirten Dr. Ateş; “İstanbul’a harcanan para kadar Bodrum tanıtımına da harcanıyor ama maalesef buraya bir gelen bir daha gelmiyor ve Bodrum artık git gide yaşanılmaz bir yer haline geliyor. Gittiğim yerde vatandaşlar bana, ‘Doktor Bey, kanalizasyon kokusuna alıştık artık bari çöplerimizi zamanında alsınlar’ diyorlar düşünebiliyor musunuz?” ifadelerini kullandı.

Bodrum’daki kira fiyatlarında su fiyatlarına kadar birçok konuda derlendirmelerde bulunan Dr. Tahir Ateş, Bodrum’un Türkiye’nin incisi olduğunu ama kötü yönetilmeyi hak etmediğini, 31 Martta her şeyin değişeceğini söyledi.Daha sonra kürsüye gelen Muğla Muğla Muğla ve Bodrum belediye başkanlarını eleştirdiği konuşmasında şunları söyledi; “Bodrum bu toprakların, memleketin incisi olmuş bir yer. Bütün dünyanın gözdesi, Türkiye’nin gözdesi bir yer. Bodrum’un bu Allah vergisi güzelliklerini maalesef belediye eliyle sellerle, felaketlerle, insanların kaliteli bir hayat sürmesiyle orantılı olmayan işlerle yıllardır karartmış durumda buradaki belediye başkanlığı. Biraz önce belediye başkanımız, milletvekilimizle birlikte bu AVM’deki işyerlerini gezerken bir vatandaşımız dedi ki; ’Bunları düzeltin’. Ben kendisine düzeltileceğini ve Tahir başkanın seçilmesi gerektiğini söyleyince o sırada bizde hiç olmayan bir şeyi yaptığımızı düşünmüş acaba partizanlık mı yapıyorlar diye bir soru sordu. Yani kazanmasanız hizmet etmeyecek misiniz? Ben de kedisine dedim ki şimdiye kadar burada belediyeler bizim değildi fakat merkezi bütçeden, Muğla’dan Bodrum’a gönderilen bütçelere bakın olağanüstü bütçeler bunlar. Muğla’ya verilen önemin göstergesi Bodrum’a verilen önemin göstergesi inanılmaz şekilde merkezi hükümetimiz buraya Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı döneminden itibaren ister belediye bizden olsun ister olmasın, her türlü yatırım yapılmıştır. Her türlü ihtiyacı karşılanmıştır ama tabi bugünün dünyası demokrasinin ve hizmetin yerelden parlatıldığı bir dünya. Yani siz merkezi hükümetten ne kadar ilgi gösterirseniz gösterin Muğla’ya ve Bodrum’a eğer orada yerel ve vizyoner bir belediye başkanı yoksa, bulunduğu yerden ileriye götürmek gibi kaygısı ve projeleri yoksa, maalesef o yer yerinde saymaya devam ediyor ve geriye gitmeye devam ediyor. Bodrum açısından böyle bir şey söz konusu” dedi.

Bodrum bugün belki tek başına Türkiye’nin tüm turizm gelirini elde edebilecek şehrimiz. Bundan sonra da esasından Bodrum’a daha çok turist gelmesi değil, daha çok paralı turist gelmesine uğraşılması gerekir. Buraya daha çok imkan gelmesine uğraşılması gerekir. Bodrum dünyanın yükünü çeken bir yer değil tam tersine dünyaya yaşam veren bir yer olması gerekir. Şimdi benim Kültür ve Turizm Bakanlığı yaptığım dönemde de Bodrum’un tanıtılmasına Türkiye’nin tanıtılmasına ne kadar önem verilirse, İstanbul’un tanıtılmasına ne kadar önem verilirse, Antalya’nın tanıtılmasına nasıl ayrı önem verilirse Bodrum’un tanıtılmasına da ayrı önem verilir. Fakat siz istediğiniz kadar bütçe hazırlayın, istediğiniz kadar bütçe koyun, burayı istediğiniz kadar tanıtın, buradaki sel görüntüleri dünyaya yayıldığı andan itibaren bir belediye başkanın vizyonsuzluğunun bedelini bütün Bodrum halkı öder, bütün Türkiye öder” ifadelerini kullandı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !