Ölenlerin Yakınları Zanlıların Müebbet Hapis Cezasına Çarptırılmasını İstedi

Haber Tarihi : 15.03.2013 10:19:53 MAKTUL YAKINLARI KATİLLERİN MÜEBBET HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILMASINI İSTEDİLER 
 
Fethiye’de iki ayrı kamyoncuyu av tüfeği ile bir çobanı da yakarak öldürdükleri iddiası ile yargılanan ikisi tutuklu toplam 4 kişinin Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmasına devam edildi.
A +   A -

Geçtiğimiz duruşmada suç dosyaları birleştirilen davanın bu günkü duruşmanın da maktul yakınları katillerin müebbet hapis cezasına çarptırılmalarını istedi.

Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya geçtiğimiz duruşmada mahkeme düzenini bozan davranışları nedeniyle duruşma salonundan çıkartılan ve bu duruşmaya alınmaması kararı verilen katil zanlısı İsmail Y., getirilmedi. Tutuklu sanık Salim O.’nun yanı sıra tutuksuz sanıklar Mehmet Ç. ile Yıldırım K. ise hakim karşısına çıktılar. Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya katılan maktul yakınları katillerin ömür boyu hapis cezasına çarptırılmalarını istediler

Duruşmada Cumhuriyet Savcısı tutuksuz sanık Mehmet Ç.’yi soru yağmuruna tuttu. Mehmet Ç.’ye olay gecesi Cumhuriyet Savcısının cinayeti ‘sen mi işledin’ şeklindeki sorusunu daha sonra tutuklular Salim O. ve İsmail Y. ile paylaşıp paylaşmadığını sordu. Mehmet Ç., önce hatırlayamadığını, sonra savcının böyle bir sorduğunu söylerken, Salim O. ile bu konuda bir şey görüşmediğini anlattı. Salim O. ise olaydan 15 gün kadar sonra Mehmet Ç.’nin işletmesine giderek cinayet nedeniyle vermesi gereken parayı istediğini, bu sırada savcının kendisine ‘cinayeti sen mi işledin? şeklinde soru sorduğunu, parayı ayın 15’inde vereceğini, bu yüzden yanına gelinmemesini, ortalıklarda görünmemelerini istediğini söyledi

Dosya kapsamındaki CD ve GSM telefon görüşmeleriyle ilgili kayıtların bilirkişilere teslim edilip raporlarının beklenmesi nedeniyle duruşma ileri tarihe ertelenirken Salim O. ve İsmail Y.’nin tutukluluklarının devamına karar verildi.

İki kamyoncuyu av tüfeğiyle bir çobanı da yakarak öldürdükleri iddiasıyla tutuklanan İsmail Y.(31) ile Salim O.(35), üç kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanıyorlar. Fethiye'nin Kemer Beldesi Karabel Mevkii’nde 12 Ağustos 2011'de kamyonuyla yük taşıyan 48 yaşındaki Mustafa Borazan av tüfeğiyle vurularak öldürüldü. 9 Ekim 2011'de ise Isparta'dan Fethiye'ye kamyonuyla yük getiren 41 yaşındaki Osman Sevinç aynı mevkide yine av tüfeğiyle vurularak öldürülmüş halde bulundu. Cinayetler güvenlik güçlerince araştırılırken, 30 Kasım 2011'de iki olayın meydana geldiği bölgeye yakın Sahil Ceylan Köyü'nde, çobanlık yapan 56 yaşındaki Hüseyin Orpak'ın yakılmış cesedi bulunmuştu. Jandarma ekiplerinin araştırması sonunda, kamyon şoförleri Mustafa Borazan ve Osman Sevinç'i av tüfeğiyle, çoban Hüseyin Orpak'ı ise yakarak öldürdükleri gerekçesiyle adliyeye sevk edilen 8 kişiden Salim O., İsmail Y. ve Mehmet Ç. tutuklanmıştı .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !