Okuma Azmi Engel Tanımıyor

Haber Tarihi : 12.05.2018 12:30:34 Muğla'da yaşayan doğuştan spastik engelli 36 yaşındaki Azize Türköz, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı seferberlik kapsamında okuma yazma öğreniyor Haftada iki gün evlerine gelen öğretmenden ders alan ve azmiyle çevresindekilerden takdir toplayan Türköz, okur yazar olmanın mutluluğunu yaşıyor Engelli öğrencinin azmini duyan Muğla Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci de Türköz'ü evinde ziyaret ederek okuma seti ve tablet hediye etti.
A +   A -

DURMUŞ GENÇ - Muğla'nın Menteşe ilçesinde, doğuştan spastik engelli Azize Türköz, Cumhurbaşkanı Muğla Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci de Türköz'e okuma seti ile kalem kullanamadığı için tablet hediye etti.

Ekinci, Muğla ve ilçelerinde okuma yazma kampanyasına büyük ilgi olduğuna dikkati çekerek bin 662 kadın ve 211 erkeğin başvuru yaptığını ve eğitim aldığını dile getirdi.

Eğitim ve öğretimde yediden yetmişe kuralını benimsediklerini anımsatan Ekinci, şunları kaydetti:

"Doğumdan ölüme kadar eğitim devam ediyor. Azize gibi evinden çıkamayan, değişik nedenlerle okumaya gidemeyen, eğitim öğretim hayatından uzak duran kardeşlerimiz ve büyüklerimiz var. Bu konuda Cumhurbaşkanımız ve eşleri sürekli öncülük yapıyor. Son olarak tüm Türkiye'yi kapsayan bir kampanya başlattılar. Bizlerde tüm kalbimizle bu kampanyaya destek verdik. İlimizde okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın tespitini yaptık. Bunlara teker teker ulaştık. Bir kısmını Halk Eğitim Merkezi kurslarımıza davet ettik. Gelemeyen durumda olan vatandaşlarımızın da ayaklarına kadar gittik ve evlerinde eğitim vermeye başladık. Sosyal devlet olmanın bir gereğini burada göstermek zorundayız. Burada Azize kardeşimizle tanıştık. Öğretmenize de çok teşekkür ediyorum. Azize, çok kısa zamanda kendini geliştirdi ve okuma konusunda çok ilerledi."

Kurs öğretmeni Zeliha Çırpan ise Türköz'ün çok azimli ve zeki bir çocuk olduğunu, okuma yazmayı kısa sürede kavradığını ifade etti.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !