Muğla'ya Tıbbi Genetik Danışma Polikliniği Açıldı

Haber Tarihi : 28.03.2013 17:49:28 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde tıbbi genetik danışma polikliniğinin hizmete girdiği bildirildi.
A +   A -

Tıbbı Genetik Danışma Polikliniği'ne atanan Yrd. Doç. Dr. Murat Kara, gazetecilere yaptığı açıklamada, Muğla ve ilçelerindeki çok sayıda hastaların il dışında çektikleri çileyi önlemek amacıyla polikliniğin hizmete girdiğini söyledi.

Muğla'daki tıbbi genetik rahatsızlığı olan hastaların il dışında zaman kaybı yaşamamaları amacıyla açılan polikliniğin genetik hastalıklar tanı merkezini kurarak en güvenilir merkez olmayı hedeflediğini belirten Kara, ''Genetik alanında Son yıllarda yapılan çalışmalarda neredeyse tüm hastalıkların altında yatan genetik bir temeli olduğunu göstermektedir. Genetik danışma polikliniğimize en sık başvuru nedenleri arasında akraba evliliği, kısırlık, tekrarlayan düşükler, zeka geriliği, cinsiyet gelişim problemleri gibi birçok hastalıklar yer alıyor'' dedi.

Kara, tıbbi genetik laboratuvarının da hizmete girmesiyle bu alandaki eksiklerin büyük kısmının tamamlanacağını dile getirdi.

Muhabir: Ali Rıza Akkır

Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !