Muğla Vali Yardımcısı Kurt'dan Açıklama

Haber Tarihi : 20.03.2013 19:04:10 Dünya Ormancılık Günü ve Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında 75. Yıl Fen Lisesinde düzenlenen törende öğrenciler, engelliler, protokol üyeleri ve askerler fidan dikti.
A +   A -

Törende konuşan Muğla Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt, Muğla'nın yüzde 68'inin ormanlarla kaplı olduğunu, orman varlığını korumak için büyük çaba gösterdiklerini söyledi.

Muğla halkının ormanları koruma konusunda bilinçli olduğuna işaret eden Kurt, ''Ormanlar sadece insanların değil, tabiattaki bütün canlıların yaşam alanı. Tabiatta var olan tüm canlıların beslenmesi, yaşaması için ormanlar büyük önem taşıyor'' dedi.

Muğla Orman Bölge Müdürü Ali Yıldırım ise Muğla'nın orman varlığı açısından dünya ortalamasının iki katına sahip olduğunu kaydetti.

Orman yangınları ile mücadelede Son yıllarda önemli başarılara imza attıklarını ifade eden Yıldırım, vatandaşların orman yangını konusunda bilinçlenmesinin etkili olduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından Muğla Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Dünya Ormancılık Günü ve Ormancılık Haftası dolayısıyla düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Törende 75. Yıl Fen Lisesi bahçesine Muğla Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt, Muğla Orman Bölge Müdürü Ali Yıldırım, Emniyet Müdürü Ahmet Akbal, İl Müftüsü Hasan Başiş, engelliler, öğrenciler ve İl Jandarma Komutanlığında vatani görevini yapan askerler tarafından fidan dikildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !