Muğla Emniyeti'nde Atama

Haber Tarihi : 11.07.2018 16:54:22 Muğla Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Zafer Duymuş, terfi alarak 2. Sınıf Emniyet Müdürü oldu
A +   A -

Muğla Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Zafer Duymuş, terfi alarak 2. Sınıf Emniyet Müdürü oldu.

Zafer Duymuş, FETÖ’nün darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişimi ve iki polisin şehit edildiği saldırının ardından kaçan Suikast Timi’nin yakalanmasında aktif görev aldı.

Darbe girişiminin ardından suikast ekibinin yakalanmasının yanı sıra Zafer Duymuş ve ekibi örgütün Muğla yapısının çökertilmesinde önemli adımlar atılmasını sağladı.

TEM Şube Müdürlüğü olarak örgütün Muğla ayağının çökertilmesinde, gaybubet evlerinin tespiti ile birçok ilde aranan örgütün önemli isimlerinin Muğla’yı kaçış güzergahı olarak kullanmak istemesini önleyen Zafer Duymuş ve ekibi, darbenin kilit ismi olan Adil Öksüz’ü yakalandıktan sonra serbest bırakan ve daha sonra firar eden Çetin Sönmez’in de yakalanmasını sağladı.

Zafer Duymuş, TEM Müdürlüğü görevi sırasında PKK’nın Akdeniz Açılımında Suriye Lazkiye’den Muğla’ya gönderilen ve büyük çoğunluğu ölü ele geçirilen terörist grubun ve bu gruba yardım edenlerin yakalanmasında da önemli görevler üstlendi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !