Muğla'dan Denizli'ye Giden Genç Kadının Suriye'de Olduğu Ortaya Çıktı

Haber Tarihi : 25.10.2015 14:03:56 Muğla’nın Dalaman ilçesinden yaklaşık 1 ay önce Denizli’ye ablasının yanına giden Hülya Tuba Bozkurt’un Suriye’nin Rakka kentinde olduğu ortaya çıktı.
A +   A -

Evli ve iki çocuk annesi Hülya Tuba Bozkurt (27), 1,5 yaşındaki çocuğu Yiğit Alp ile Dalaman’da yaşayan anne ve babasına bir internet sitesi üzerinden paylaştıkları fotoğraflar ve arada sırada yaptığı telefon konuşmalarıyla iyi olduğu hakkında bilgi veriyor. Ancak Bozkurt’un anne ve babası kızlarının yanlarına dönmesini istiyor.

7 YIL ÖNCE EVLENDİ

Dalaman ilçesinin Kapukargın Mahallesi’nde oturan anne Gülser Olgun, "Kızım 1 Mayıs 1988 tarihinde doğdu. Çok iyi bir insandı. Herkes tarafından sevilen sayılan bir insandı. Bodrum’da bir otelde aşçı olarak çalışırken Konya Karaman’dan Ramazan diye bir arkadaşı ile tanıştı ve evlenerek Karaman’a gitti. 7 yaşında ve 1,5 yaşında iki çocuğu var. Daha sonra Dalaman’a geldi. Havaalanında güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başladı.

Çalışırken psikolojik sorunlar yaşadığı için 2-3 ay önce işten ayrıldı" dedi.

Anne Gülser Olgun şunları anlattı:

"Bir ay kadar önce 1,5 yaşındaki çocuğu Yiğit Alp ile birlikte Denizli’nin Kale ilçesinde yaşayan kardeşinin yanına gitti. Kardeşi kapalı giyinen bir aile. O da orada kapalı giyinmeye başladı.

1 ay orada kaldı. Oradan kaçmış. Kendisi ile telefonla görüşüyoruz. Suriye Rakka’da olduğunu söylüyor. İyiyim beni rahatsız etmeyin diyor. Ben orada mutlu olamadım, burada çok mutluyum diyor. Burası çok güzel bir yer sizin de gelmenizi tavsiye ederim diyor. Benim buradan gelesim yok, ben çok iyiyim, rahatsız etmeyin beni, ben sizi ararım diyor. Çocuğu yanında o da iyiymiş. Canlı bomba olma veya kendine bir şey yapma durumu yok. Öyle bir şey yapamaz."

"BAŞBAKAN VE CUMHURBAŞKANIMIZDAN YARDIM BEKLİYORUZ"

Hülya Tuba Bozkurt’un Dalaman’da yaşayan anne ve babası ise kızlarının bir an önce dönmesi için yetkililerden yardım bekliyor.

Anne Gülser Olgun, "’Başbakanımızdan, Cumhurbaşkanımızdan yardım istiyorum. Yardım ederlerse çok sevinirim. Biz burada anne babası olarak rahatımız, huzurumuz iyi değil. Çok hasta oluyoruz, hastaneye gidiyoruz. Tansiyonumuz, şekerimiz düşüyor, çıkıyor. Kötü durumdayız. Kendisini görmek ve buraya gelmesini istiyoruz" dedi.

Baba Fehmi Olgun ise "Ben oradan kurtulmasını istiyorum. Benim isteğim tek şey Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Sayın Başbakanımızdan ilgilenip, buraya getirmesini, gelmesini istiyorum. Benim evladım bu. Bunun başına bir iş gelmesini ben hiçbir zaman istemiyorum. Suriye’de olduğunu biliyoruz da, başına ne geleceğini bilemezsin ki. Zaten bu şekilde gideceğini bilsem ben (Denizli’nin ilçesi) Kale’den bunu getirirdim. Benim aklıma gelmedi. Hiç gideceği bir durum yoktu. Ben ne olduğunu bilemedim. Karakola söyledik, kızım kayıp diye bildirim yaptım. Dilekçe yazıldı, aranıyor bu şekilde, oradan gelip kurtulmasını istiyorum” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !