Muğla'da Yaz Spor Okulları Açıldı

Haber Tarihi : 30.06.2018 12:50:51 Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaz spor okullarının açılış töreni yapıldı.
A +   A -

Menteşe Spor Salonu'ndaki törende konuşan İl Müdürü Serkan Öçalmaz, yaz döneminde öğrencilerden spora ilgi göstermelerini istedi.

Çocukların ve gençlerin ruhsal ve fiziksel açıdan gelişimlerini sağlamak istediklerini belirten Öçalmaz, "Gençlerimize spor kültürünü aşılamak, spor yapma alışkanlığı kazandırmak, farklı okullardan gelen çocuklarımızın sosyal ve kültürel yönden gelişmelerini sağlamak, her türlü zararlı alışkanlıklardan korumak, yetenekli gençleri Türk sporuna kazandırmak istiyoruz." dedi.

Kurum olarak çocukların boş zamanlarını daha kaliteli ve verimli geçirmelerini sağlamak için spora yönelmelerini arzuladıklarını vurgulayan Öçalmaz, "İlimiz genelinde başta Bedensel Engelliler ve Özel Sporcularımız olmak üzere 26 branşta İl Spor Merkezlerimizde başlayacak ücretsiz spor kurslarımızda birçok çocuğumuz belki de ilk kez devletin sağladığı imkanlarla yepyeni tesislerde, nitelikli ve amacına uygun branşlarında uzman antrenör kadromuzla spor yapma olanağı bulacaklar." diye konuştu.

Konuşmanın ardından spor okullarına katılan öğrenciler, gösteri yaptı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !