Muğla'da Şehidin Adı Mezun Olduğu Okula Verildi

Haber Tarihi : 24.05.2018 12:48:15 Teröristlerin zırhlı askeri araca düzenlediği saldırıda şehit olan Çaldıran İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kıvanç Cesur'un ismi eğitim gördüğü okulda yaşatılacak.
A +   A -

Van'ın Çaldıran ilçesinde teröristlerin zırhlı askeri araca düzenlediği saldırıda şehit olan Çaldıran İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kıvanç Cesur'un ismi mezun olduğu okula verildi.

Muğla 75. Yıl Ortaokulunun adının Şehit Jandarma Binbaşı Kıvanç Cesur Ortaokulu olarak değiştirilmesi dolayısıyla düzenlenen törene, şehidin eşi Seda, oğlu Kıvanç, annesi Zehra, babası Remzi ve ağabeyi Ali Volkan Cesur ile Muğla Valisi Esengül Civelek, Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, protokol üyeleri ve davetliler katıldı.

Vali Civelek, şehidin isminin mezun olduğu okula verilmesinden büyük gurur ve onur duyduğunu söyledi.

Gönüllerde efsaneleşen şehitleri manevi anlamda ölümsüzleştirmenin önemine değinen Civelek, "Şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmak için isimlerini eğitim kurumlarına veriyoruz. Şehitlerimize ne kadar minnettar olsak, ne kadar şükran duysak, onlar için ne yapsak azdır." dedi.

Şehidin babası Remzi Cesur ise 26 Mayıs 2016'da şehit olan oğlunun adının eğitim gördüğü okula verilmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını kaydetti.

İl Jandarma Komutanlığı tarafından hazırlanan "Atatürk ve Şehit Köşesi"nin açılışı yapıldı. Özel eşyaları sergilenen Şehit Cesur'un fotoğraflarından hazırlanan videoyu izleyen katılımcılar duygulu anlar yaşadı.

Programda, Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi.