Muğla Belediyesi’ne Sağlıklı Kentler Birliği`nden Ödül

Haber Tarihi : 22.08.2011 07:28:54 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nce, Muğla Belediyesi`nin "Sağlıklı Şehir Planlaması ve Çevre" ile "Muğla Kenti İçin Bisiklet Yolu" projeleri ödüle layık görüldü.
A +   A -

Birlik tarafından sosyal sorumluluk projesi, sağlıklı yaşam ve sağlıklı şehir planlaması ve çevre gibi üç kategoride değerlendirilen yarışmada, projelerin özgün olmasının yanısıra 2010 yılında başlamış ve tamamlanmış olması şartı aranıyor. Buna göre Muğla Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, proje kapsamında kentsel sit alanı içinde tamamladığı birinci etap bisiklet yolu ve diğer projeyle ödül kazandı.

Proje sorumlularından Belediye Şehir Plancısı Gökçen Kasapoğlu, şu açıklamada bulundu: “Halkın sağlığının düşünüldüğü bu proje, eşitlik ön planda tutularak tüm kent için planlanmıştır. Yine kullanımda eşitlik düşünülerek ilk etap uygulaması için öncelikli olarak belediye, İl Özel İdaresi, müze, kütüphane, Konakaltı Kültür Merkezi, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, tarihî Kurşunlu Cami, kent halkının sosyalleşme mekânı olan tarihî Yağcılar Hanı, tarihî Muğla Arastası binalarının bulunduğu, tüm halkın kullandığı tarihî kent merkezi seçilmiş ve 2,1 km.`lik ilk etap çalışması tamamlanmıştır. Bu yapılırken cadde ve sokaklar da sağlamlaştırılmış ve yayalar için çevre iyileştirilmiştir. Ayrıca kaldırımlar, engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla kullanılabileceği hale getirilmiştir.”


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !