Milli Eğitim Müdürlüğüde ‘bir Can İçin El Ele Gönül Gönüle’ Dedi

Haber Tarihi : 23.08.2011 07:59:18 Marmaris Lions Kulübü 2011-2012 Çalışma Dönemi için seçilen yeni yönetim kurulu protokol ziyaret ve görüş alışverişlerine Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne nezaket ziyareti ile devam ettiler.
A +   A -

Ziyarette Başkan Mehmet Ali Çeşmebaşı,Başkan Yardımcısı Kayhan Budak yer aldılar.Dönem Başkanı Mehmet Ali Çeşmebaşı, dönem içinde yapmayı planladıkları aktiviteler ve çalışmalar hakkında bilgi verdi

Çeşmebaşı, “Önümüzde iki büyük etkinliğimiz var.Birincisi daha önce sizinde katıldığınız ve desteklerinizi esirgemediğiniz, “ Altın Zar Tavla Turnuvamız”,bu turnuva tamamen “Çağdaş Eğitime” katkı amaçlı yapılmaktadır.Bu sene 20.sini gerçekleştireceğiz.İkincisi ise “Kan ve Organ Bağışı” kampanyasıdır. Türkiye için hayati öneme sahip bir konu,her gün bir çok can organ beklerken canından olurken bir çok organda toprak olmaktadır.Bu konuda Diyanet İşleri Başkanlığının fetvası olmasına rağmen Türkiye’deki bağış dünya sıralamasının çok altında.Biz bu Kampanyayı kulüp olarak tek başımıza yapabilirdik ama kampanya sloganımız olan ‘’Bir can için el ele gönül gönüle’’ de olduğu gibi sadece Marmaris Lions kulübü olarak değil tüm sivil toplum örgütleri, vatandaşlar ,kimler katkı verecekse elbirliğiyle yapmaya çalışacağız. Bu aktivitemiz için her kesin kapısını çalacağız. Birlikten kuvvet doğar diyerek ,hep beraber el ele gönül gönüle bunu başaracağımıza inanıyorum. Bunun için Kızılay, Sağlık Grup Başkanlığı, Müftülük,Belediyeler , Odalar ve Sivil Toplum Kuruluşları bize tam destek veriyorlar.Her geçen günde destek olmak isteyenlerden mesajlar alıyoruz” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’da “ Marmaris Lions Kulübüne bu güne kadar eğitime gösterdikleri ilgi ve destekten dolayı teşekkür ederim. Yıllardır artan oranda hiç kesintiye uğramadan destekleriniz hep sürdü ,bundan sonrada böyle olacağından eminim.Tavla turnuvanız için zaten sizinle birlikteyiz ,yanınızdayız .Bu kan ve organ bağışı gerçekten iyi düşünülmüş bir konu bir çok kişinin bilgisi yok,ancak yaşayanlar,başına gelenler biliyor.Benim size bu konuda size bir önerim olacak.Organ nakli konusunda madem halkı bilgilendireceğiz.Biz de Milli eğitim olarak sizlerle birlikte lise öğrencileri arasında “Bir can için el ele gönül gönüle organ bağışı” adıyla bir kompozisyon yarışması düzenleyelim. Sizin uygun gördüğünüz arkadaşların ve öğretmenlerimizin katılımıyla bir de jüri oluşturalım.Bu hem gençler hem de aileleri için bilgilendirici ve özendirici olur.Benim bile organ bağışı konusunda korkularım vardı ,8 Ekim günü ben de organlarımı severek bağışlayacağım” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !