Milas'ta Sürücülere Ceza Yağdı

Haber Tarihi : 22.09.2017 12:28:32 Muğla Milas’ta gürültü şikâyeti başta olmak üzere diğer konularda da bir dizi denetim gerçekleştiren Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü, kurallara uymayan sürücülere 1 yılda toplam 962 bin 914 lira para cezası uygulandı.
A +   A -

Milas’ta trafik kurallarına uymayan sürücülere ceza yağdı. Vatandaşların huzuru için gece gündüz aralıksız çalışan Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, trafik güvenliği için gürültü, egzoz, evrak, kask, emniyet kemeri ve alkol denetimi gerçekleştirdi.

1 Eylül 2016- 18 Eylül 2017 tarihleri arasında Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen denetimlerde, trafik kurallarına uymayan sürücülere toplamda 962 bin 914 lira para cezası kesildi.

Milas Kaymakamı Eren Arslan; sosyal medya üzerinden Milas’ta yapılan trafik icraatlarını paylaşarak, gerçekleştirilen trafik denetimlerinin devam edeceğini kaydetti.

Kaymakam Arslan, sosyal medya üzerinden şu sözleri paylaştı: “İlçemiz merkezinde (özellikle) olmak üzere bazı motosiklet sürücülerinin egzozlarından çıkan yüksek ses ve bazı araç sürücülerinin yüksek sesli müzik dinlemeleri ile rahatsızlık oluşturan davranışlarına karşı bir şey yapılmadığı yönünde birçok ortamda şikâyet ve yakınmalar tarafıma iletilmektedir. Son derece haklı olan bu rahatsızlık karşısında, kolluk birimlerimiz mevcut kadro sayısı ve diğer görevlerinin içerisinde bu konu ile ilgili olarak özellikle çalışma yürütmektedir. Konu sadece cezai tedbirler ile çözülemeyeceği aşikâr olup yapılan denetimler neticesinde mevzuat gereği uygulanan cezai yaptırımları kamuoyunun bilgisine sunuyorum. Veriler, sadece emniyet sorumluluk sahasını içermekte olup, bölge trafik ve jandarma verilerini içermemektedir.”

1 Eylül 2016- 18 Eylül 2017 tarihleri arasında, Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde; 8 bin 394 araç denetlendi. Denetlenen araçlardan, 6 bin 546 araç sürücüsüne cezai işlem uygulandı. Trafikte, Bin 724 motosiklet denetlendi ve bunlardan Bin 506 motosiklet sürücüsüne para cezası uygulandı. Yapılan denetimlerde ayrıca; 543 araç trafikten men edildi. Plakalar ile ilgili kanundan 125 sürücü, çevreyi rahatsız edecek şekilde egzoz ve gürültülü araç kullanmaktan 296 sürücü, muayenesiz araç kullanmaktan 146 sürücü, sürücü belgesiz araç kullanmaktan 57 sürücü, yetersiz sürücü belgesi ile araç kullanmaktan 5 sürücü, ses müzik ve gürültü çıkaran araçları kullanmaktan 278 sürücü, kasksız motosiklet kullanmaktan 599 sürücü ve 2918 Sayılı K.T.K.’nunda belirtilen diğer maddelerden yazılan cezalar 5 bin 40 olarak açıklandı.

Toplamda denetimlerde, 962 bin 914 lira sürücülere cezai işlem uygulandı.

Trafik denetimlerinin yıl boyunca artarak devam etmesi planlanıyor.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !