Milas'ta SBS Öğrencilerine Tercih Desteği

Haber Tarihi : 04.08.2012 11:53:36 Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, SBS’de tercih yapmaya hak kazanan öğrenciler için ‘Tercih Birimi’ oluşturdu.
A +   A -

Birimde, öğrenciler puanlarına, ilgi alanlarına ve sosyal şartlara göre öğrenim görmeleri uygun okullara yönlendiriliyor. Seviye Belirleme Sınavı’nı kazanan ilköğretim öğrencilerine, mesleki yaşantılarına yönelik doğru okulu seçebilmeleri için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tercih Birimi oluşturdu. Milas Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) görevlileri, tercih süresince öğrencilere ve ailelere yardımda bulunuyor.

Bir üst dereceli eğitim kurumuna geçmek için ilk kez tercihte bulunan öğrencilerin, yanlış seçimleri nedeniyle öğrenim ve mesleki hayatlarında mutsuz olmalarını engellemek için oluşturulan birim, aileler ve öğrencilerden büyük ilgi görüyor.

Milas RAM Müdürü Yavuz Yıldırım, ;“Öğrencilerin kişiliklerine, ilgilerine ve puan durumuna göre uygun tercihlerde bulunması gerekiyor. Bizler burada öğrencilerin sağlıklı tercih yapmaları için destek veriyoruz. Bu birimin amaçlarından biri de geleceğin büyüklerine, şimdiden doğru seçimler yaptırarak daha sağlıklı bireyleri topluma kazandırmak. Böylelikle iş hayatında mutlu ve daha verimli bireylerin oluşturulmasına katkı sağlamak" dedi.

SBS Tercih Birimi’nin öğrencilere yardımı, tercihlerin MEB tarafından alınacağı 8 Ağustos tarihine kadar sürecek .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !