Milas'ta İsrail'e Tepki Mitingi

Haber Tarihi : 01.06.2010 23:08:53 Milas Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri düzenlenen tepki mitinginde yardım gemilerine operasyon düzenleyen İsrail'i protesto etti.
A +   A -

  İsrail ' in Gazze ' ye yardım taşıyan Mavi Marmara gemisine düzenlediği aşağılık saldırıya tepkiler dinmiyor . Dünya genelinde korsan İsraillilere öfke açıklamaları yağarken Milas ' ta Emek ve Demokrasi Platformu tarafından gerçekleştirilen mitingde İsrail ' i kınadı .
Atapark ' ta saat 18 . 00 ' de toplanan grup adına açıklamayı Tüm Bel-Sen Temsilcisi Özgür Esat Tan okudu . Belediye-İş Sendikası ve bazı siyasi partilerin de destek verdiği kitlesel basın açıklamasında İsrail ve ABD aleyhine slogan atıldı .
İsrail ' in yeni bir katliama imza attığını savunan Tan , " Bu saldırıyı , ABD ' nin desteği altında , Gazze ' ye 2 yıldır abluka uygulayan İsrail ' in , kendi basma yapması mümkün değildir . İşin içinde , Ortadoğu ' ya yönelik , ABD politikalarının geleceği vardır . Emperyalist güçlerin ve onların kukla devleti olan , İsrail ' in ; çeşitli zamanlarda , İran ' ı , Suriye ' yi , Filistin ' i , Lübnan ' ı hedef alan , bu politikaları , ABD emperyalizminin , gerçek yüzünü göstermektedir . Yaşadığımız bu dünyada , son 20 yıldır , İsrail Devleti ' nin kaç kez Filistin halkına , zulüm uyguladığını , bilmeyen var mı? Dünyanın gözü önünde , üstelik uluslar arası sularda , bu katliamı uygulayan , İsrail Devleti ' nin , mazlum Filistin halkına yaptıklarını düşünün . Her çağın , bir barbarlığı var , çağımızın barbar , zulmedicisi , İsrail ' dir . Ortadoğu ' da , İsrail devletinin bu politikalarına , karşı durmadan ve Filistin halkının , devlet kurma ve tarihsel haklarına sahip çıkma mücadelesine , destek vermeden , eşitliğin , bir arada yaşamın ve kardeşliğin kurulması , mümkün değildir " dedi .
ESNAFTAN İNGİLİZCE TEPKİ
İsrail ' e öfkenin bir diğer yansıması da Milas ' ta Salı günleri kurulan halk pazarında oldu . Yabancı turistlere yönelik giyim eşyası satan ve asıl mesleği Elektronik Haberleşme Teknikerliği olan 6 yıllık pazarcı 25 yaşındaki Erkan Ermiş , pazar tezgahına " I hate you İsrael " ( İsrail ' den nefret ediyorum ) yazılı pankart astı .
Müşterilerinin çoğunluğunun yabancı olması nedeniyle tek tek tepkisinin nedenini anlatan Ermiş , " Karanlıkta bir ateş yakmak çok önemli . Ben de kendimce böyle bir tepki yöntemi geliştirdim . Artık mazlum millet Filistinlilere yapılan bu zulüm bitsin istiyorum " diye konuştu .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !