Milas’ta Halk Eğitimi Sergisi

Haber Tarihi : 08.06.2012 11:43:16 Muğla’nın Milas ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinin yıl boyunca yaptığı eserlerden oluşan sergi geniş katılımlı bir törenle açıldı.
A +   A -

Milas Halk Eğitimi Merkezi’nin çeşitli branşlarda açtığı kurslara katılanların yıl boyunca yaptığı eserlerden oluşan sergi, önceki gün düzenlenen bir törenle açıldı.

4 bin 792 kursiyerin takip ettiği Halk Eğitim kurslarında 217 farklı branşta vatandaşlar çeşitli eğitimler aldı.

Merkez Genel Sergisinin açılışına Milas Kaymakamı Bahattin Atçı, Milas Hava Meydan Komutanı Hava Silah Sistem Albay Hasan Hüseyin Kambur, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü Arslan Ersoy, Milas İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Kocabıyık, Milas İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Atik, AK Parti Milas İlçe Başkanı Bülent Demir, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ali Akay, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, kursiyerler ve kursiyerlerin yakınları katıldı.

Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Kaplan, “Merkezimizde 2011/2012 öğretim yılının başlamasından bu yana, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Muğla’da Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesine tam destek verilerek SBS ve ÖSS için 45, ÖMSS için 1, Açık İ.Ö.O. sınavı için 1, meslek edindirme için 54, okuma yazma için 8, genel kurs olarak 98, olmak üzere toplam 217 kurs açarak 4 bin 792 kişiye hizmet verilmiştir. Planlamış olduğumuz yaz kursları ile birlikte dönem sonunda kurs sayımızı 250’ye kursiyer sayımızı ise sene başı hedefimiz 5000’in üzerine çıkartmayı amaçlıyoruz” diyerek, ilerleyen döneme ilişkin hedeflerini açıkladı.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve ardından Milas Kaymakamı M. Bahattin Atçı, kursiyerlerin emekleri için teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, kursiyerlerin yaptığı el emeği ürünlerden oluşan serginin kurdelesi kesildi. Açılışa katılanlar, ürünler hakkında bilgi aldı .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !