Milas Meslek Yüksekokulunda Mezuniyet Sevinci

Haber Tarihi : 01.06.2012 17:53:46 Muğla Üniversitesi Milas Sıtkı Koçman Meslek Yüksekokulu’ndan 2012 yılında mezun olmaya hak kazanan öğrenciler için tören düzenlendi.
A +   A -

Okulun Zeki Bora Konferans Salonunda düzenlenen konferansa Muğla Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Ziya Erdil, Milas Sıtkı Koçman Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Muzaffer Demir, okul yöneticileri, öğretim görevlileri, okutmanlar ve öğrenci velileri katıldı.

Törende konuşan Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Demir, Milas Sıtkı Koçman Meslek Yüksekokulu’nda herkesin uyum içinde bir yıl geçirdiğini kaydederek, mezun olmaya hak kazanan öğrencilere iş yaşamlarında başarılar diledi.

Muğla Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdil de, Muğla Üniversitesi’nin 20 yılda 30 bin mezun verdiğini ve bu rakamla ‘büyük bir aile’ olduklarını dile getirerek, öğrencilere iş yaşamlarında da okullarıyla bağlantılarını koparmama tavsiyesinde bulundu. Erdil, “Ben de yük sekokul mezunu biri olarak, meslek eğitimi veren okulların ne derece önemli olduğunu biliyorum. Okullarımız ülkemiz için çok değerli ve sizler de bu ülkenin yapı taşlarısınız.” dedi.

Mezun öğrenciler adına konuşma engelli Abdulkadir Demirel adlı öğrenci, bir öğrencinin tercümesiyle katılımcılara duygularını aktardı. Demirel, “Öğrencilik dönemim boyunca buradaki arkadaşlık ortamı çok güzeldi. Herkese teşekkür ederim.” dedi.

Muğla Üniversitesi spor karşılaşmalarında dereceye giren erkek voleybol ve bayan basketbol takımlarına ödülleri Prof. Dr. Yusuf Ziya Erdil ve Doç. Dr. Muzaffer Demir verdi. Salondaki törenin ardından okulun Pazarlama, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Takı Tasarım, Halıcılık ve El Sanatları, Mimari Restorasyon, Turizm ve Otel İşletmeciliği ve İşletme Yönetimi programlarından mezun olan öğrenciler geleneksel kep atma coşkusunu yaşadı .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !