Mhp Genel Başkan Yardımcısı Çobanoğlu Bodrum'da

Haber Tarihi : 12.02.2010 22:54:18 MHP Genel Başkan Yardımcı Metin Çobanoğlu, yapılacak ilk genel seçimlerde mutlaka bir iktidar değişikliği olacağını savunarak, 'Parti olarak da düşüncemiz önümüzdeki 1 sene zarfında yapılacak genel seçimlerde tek başına iktidar olmak' dedi
A +   A -

MHP Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu, Muğla'nın Bodrum ilçesinde 4 belde belediye başkanını ziyaret etti. Mumcular, Gündoğan ve Ortakent-Yahşi ve Konacık Belde Belediye Başkanlarını ziyaret eden Çobanoğlu, partisinin çalışmalarıyla ilgili değerlendirmede bulundu. 2009'da yapılan mahalli idareler seçimlerinde 485 belediye başkanlığı kazandıklarını söyleyen Çobanoğlu, "Son 3 dönemi şöyle bir toparlayacak olursak bu ülkedeki belediye başkanlıklarının aşağı yukarı yarısında MHP belediye başkanlarımız hizmet verdi. Şunun altını çizmek istiyorum. Çok şükür bizim belediye başkanlarımızın hiçbirisi bizi mahcup edecek utandıracak bir davranış içerisinde bulunmadılar. Seçildikleri yörelerde parti rozetlerini seçimden sonra bir kenara çıkararak, bütün vatandaşları kucaklayıp, seçildikleri bölgedeki vatandaşlarımıza en yüksek standartta hizmet üretme gayreti içerisindeler. Düne kadar bize oy vermemiş, Milliyetçi Hareket Partisi'ne ön yargılı yaklaşmış insanlar belediye hizmetlerimizi gördükten sonra hem belediyede hem de genel seçimlerde oy vermeye başlıyorlar. Parti olarak da düşüncemiz önümüzdeki 1 sene zarfında yapılacak genel seçimlerde de tek başına iktidar olmak" dedi.

Çobanoğlu, TBMM yaşanan olayla ilgili Cumhurbaşkanının açıklamalarına ilişkin değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi:"Cumhurbaşkanımızın son açıklamalarının muhatabına göre başbakan. Yani bu üslup konusunda. Hem siyasetin gerilmesi hem tahrik edilmesi konusunda cumhurbaşkanının sözlerinden ders çıkarması gereken, kendine pay çıkarması gereken Sayın Başbakan'dır. Özellikle Başbakan'ın bu üslubundan vazgeçmesi gerekiyor. Kızgınlıkla hareket etmesinden vazgeçmesi gerekiyor. Fakat bunun asıl nedeni bu gerginliğin, kızgınlığın asıl nedeni iktidar süratle kamuoyunda oy kaybediyor. Yapılacak ilk genel seçimlerde mutlaka bir iktidar değişikliği olacaktır. MHP olarak iddiamız şu 'Biz kadrolarımızla, birikimimizle, projelerimizle, hazırlıklarımızla bu ülkeyi tek başına idare etmeye hazırız. Bütün çalışmalarımız, gayretlerimiz tek başına iktidar içindir."

MHP Muğla Milletvekili Metin Ergun ve MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran ile gerçekleştirdiği ziyaretlerde belediye başkanlarıyla bir süre sohbet eden Çobanoğlu'nun cumartesi günüde Konacık beldesinde bazı incelemelerde bulunacağı bildirildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !