Menteşe'de Camiler Temizleniyor

Haber Tarihi : 15.05.2018 17:22:29 Menteşe Belediyesi, kentteki camilerde temizlik çalışması yapacak.
A +   A -

Menteşe Belediye ekipleri ilçe merkezi ve bağlı mahallelerdeki camilerde temizlik çalışması yapıyor.

Menteşe Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri, ramazan ayı dolayısıyla ilçedeki camileri temizliyor. Cami temizlik timi, her gün ilçe merkezinde ve kırsal mahallelerdeki camilerin halılarını özel makinelerle yıkıyor.

İlçe merkezindeki Kurşunlu Camisi'nde başlayan çalışmanın, bölgedeki tüm camilerde yapılacağı bildirildi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, gazetecilere yaptığı açıklamada, ramazan ayı dolayısıyla camilerde temizlik çalışması başlattıklarını söyledi.

Camilerin kutsal ve manevi yerler olduğunu, vatandaşların yoğun kullandığı dini mekanların belediye ekiplerince temizlendiğini belirten Gümüş, şöyle konuştu:

"Ramazan ayında vatandaşlarımızın daha temiz ve daha hijyenik yerlerde ibadetlerini yapmaları bizim için çok önemli. İbadethanelerimiz bizim kutsal, manevi yerlerimiz. Vatandaşlarımızın temiz ve daha sağlıklı yerlerde ibadetlerini yapmalarını istiyoruz. Geçtiğimiz aylarda başlattığımız bu çalışmamızı ramazan ayı içerisinde artırdık. Menteşe Belediyesi olarak her konuda vatandaşlarımızın yanındayız ve onların hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz."

Gümüş, halıları özel makinelerle yıkayan 4 kişilik cami temizlik timinin camları, ayakkabılıkları, mihrap, kürsü ve minberi de temizlediklerini kaydetti.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !