Marmaris`teki Orman Yangını

Haber Tarihi : 13.08.2011 09:23:09 Muğla`nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınına havadan ve karadan müdahale devam ediyor.
A +   A -

Armutalan beldesi Camiavlu Mahallesi yakınındaki ormanlık alanda başlayan ve yerleşim yerlerini tehdit eden yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Havadan 6 helikopter ve 2 uçak; yerden ise çok sayıda arazöz, itfaiye ve orman işçilerinin yaptığı müdahale ile yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Olay yerinde açıklama yapan Marmaris Kaymakamı A. Serdar Polat, yangının yaklaşık 4 hektarlık orman alanında etkili olduğunu bildirdi. Polat, "Yangın çıkar çıkmaz Beldibi beldesinde bulunan ekibimiz, 5 dakikada yangına müdahale etti. Rüzgarın yerleşim yönlerine değil de, ormanlık alana doğru esmesi, alevlerin evlere sıçramamasında etkili oldu. Zamanında yapılan etkin müdahale sonucu yangın yerleşim yerlerine sıçramadan önlendi" dedi

"İKİ ÇOCUK SEBEP OLDU" İDDİASI Kaymakam Polat, yangına 15 yaşında sigara içen iki çocuğun neden olduğu yolunda ihbar geldiğini söyledi. Polat, "Ormanda sigara içtikten sonra izmaritleri söndürmeden ayrılan iki çocuktan bahsedildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı" dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !