Marmaris’te Hanutçuluğa Karşı İşbirliği

Haber Tarihi : 26.08.2011 07:08:12 Muğla’nın Marmaris ilçesinde özelikle turizm sezonunda yaşanan hanutçuluk faaliyetlerine engel olabilmek için Marmaris Ticaret Odası (MTO) ve Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü ortak bir çalışma başlattı.
A +   A -

Marmaris turizminin en büyük yaralarından olan Hanutçuluğa karşı esnafı bilgilendirmek, turisti de hanutçuluktan korumak için MTO ve Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü el broşürü ve afiş hazırladı.

Marmaris Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleşen bilgilendirme toplantısında, hazırlanan el broşürleri ve afişlerin içeriği basın mensuplarına anlatıldı. Toplantıya MTO Başkanı Mehmet Baysal, İlçe Emniyet Müdürü Okan Karadeniz ve İlçe Emniyet Müdür yardımcıları katıldı.

MTO Başkanı Baysal, hanutçulukla ilgili MTO bünyesinde bir komisyon oluşturulduğunu belirterek; “Hanutçuluğa engel olabilmek için çalışmalarımız devam ediyor. Alanya Kaymakamlığı’nın hanutçulukla ilgili yaptığı çalışmaları takip ediyoruz. Bu konuda çalışmalarımız üç safhada gerçekleştirilecek. Birincisi broşür ve afişler, ikincisi özel güvenlik görevlileri, üçüncüsü ise şikayet mercii oluşturmak. Amacımız Marmaris’te yanlış tavırlarla ve faaliyetlerle müşteri çekmeye çalışan esnafımızı bilgilendirmek” diye konuştu.

İlçe Emniyet Müdürü Okan Karadeniz ise hanutçulukla mücadele için denetimlerinin sürekli devam ettiğini belirterek, “Denetimlerini arttırdık. Turizm sezonunun başladığı günden bu yana denetimlerimiz sürüyor. Hanutçulukla mücadele hız kesmeden sürecek. Zaman zaman esnaflarımıza bilgilendiriyoruz ve denetim yapıyoruz. Tek başına polisiye tedbirlerle hanutçuluğun önüne geçemeyiz. Ortak çalışmalar yürütmemiz lazım. Bu sezon 60’ın üzerinde işletmeye kapatma cezası verildi. Her gün teknelerden berberlere onlarca iş yerini denetliyoruz. Bin adet büyük afiş beş bin adet de el broşürü bastırdık. Amacımız esnafımızı bilinçlendirerek hanutçuluğun önüne geçmek” dedi

HAZIRLANAN BROŞÜRLERDEKİ HANUTÇULUK TANIMI Genel anlamda her türlü mal ve hizmet satanlardan, müşteriye faaliyetlerini duyururken veya müşteri kabul ederken çevreyi veya müşteriyi rahatsız edecek yöntemleri kullanmaktır

Hanutçuluk faaliyetleri işyerlerini temsilen iş yeri sahiplerinin bilgisi dahilinde yapılabildiği gibi; dilenci, çalgıcı, falcı, çiçekçi gibi mobil hanutçu olarak tabir edilen kişiler tarafından da yapılmaktadır.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !