Marmaris'te Çocuklara Hayvan Sevgisi Eğitimi

Haber Tarihi : 04.08.2012 15:19:38 Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı Armutalan Belde Belediyesi tarafından 2 aydır hayvan sevgisi ve sokak hayvanlarının korunması için eğitim alan çocuklara ödül verildi.
A +   A -

Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, yaklaşık olarak 2 aydır hayvan sevgisi ve sokak hayvanlarının korunması için eğitim alan çocukları ziyaret ederek, çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Çocuklara çeşitli hediyeler veren Başkan Ünlü yaptığı açıklamada, her canlının yaşam hakkı bulunduğunu, bu yüzdende çocuklara hayvan sevgisinin aşılayıp onların korunması için böyle bir çalışma yaptıklarını söyledi.

Armutalan Camiavlu Mahallesinde bulunan ilköğretim okulu çocuklarına hayvan sevgisi ve onların korunması için, Armutalan Kedi Rehabilitasyon Merkezi gönüllü çalışanı Jeannie Thirkill tarafından eğitim verildi.

Bu eğitimleri sonucunda Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü tarafından teşvik amacıyla çocuklara hediye verildi.

Çocuklara eğitimleri sonunda Başkan Ünlü tarafından çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Başkan Ünlü, “Bizim belediyecilik anlayışımıza göre her canlının yaşama hakkı var. Biz bu amaçla sokak hayvanlarını kısırlaştırıp tekrar doğal yaşam alanlarına bırakıyoruz. Hasta, sakat veya yaralı hayvanları alıp tedavisini yapıyoruz. Her yıl alınıp sokağa bırakılan hayvanlar için afiş kampanyası düzenliyoruz. Bu seferde hayvan sevgisi ve sokak hayvanlarının korunması için belediyemize ait Kedi Rehabilitasyon Merkezi gönüllü çalışanı Jeannie Thirkill tarafından Camiavlu Mahallemizde bulunan 20 kadar çocuğumuza eğitim verdik. Şimdide çocuklarımızın bu eğitimi sayesinde sokak hayvanlarına zarar verilmiyor, belli yerlere yemek ve su konup onların yaşaması sağlanıyor. Ben bu çocuklarımızı ve ailelerini canıgönülden kutluyorum" dedi .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !