Marmaris Balevi ve Müzesi İnşaatı Başladı

Haber Tarihi : 04.08.2011 01:04:09 Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Osmaniye köyünde, Marmaris Ticaret Odası (MTO) tarafından yapılamakta olan Balevi ve Müzesi’nin kaba inşaatı önümüzdeki ay tamamlanacak.
A +   A -

MTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysal, Muğla İl Genel Meclisi’nde Marmaris Balevi Müzesi ile ilgili bir sunum yaptı.

İl Genel Meclisi tarafından burası için 66 bin lira ödenek ayrıldığını belirten Baysal, “Yaklaşık 900 bin liraya malolacak Marmaris Balevi ve Müzesi, turizmin çeşitlenmesi açısından bölgemize zenginlik katacak. Özellikle Osmaniye köyünün kalkınmasına büyük katkı sağlayacak.” dedi. Burada arıcılık ve bal üretimiyle ilgili eğitim ve tanıtım faaliyetleri yürütülmesinin, yöre ve köy ekonomisine değer katarak kalkınmada rol oynayacağını anlatan Baysal, "Marmaris çam balı ve bölgenin diğer ekonomik değerleriyle ilgili markalaşmalar ve farkındalık oluşturulmasıyla sosyoekonomik yapının geliştirilmesi hedefleniyor. Bölgeye gelen turistler için bir gezi noktası oluşturularak, sadece Marmaris merkezle değil, aynı zamanda diğer yerlerle değer kazanması sağlanacak." şeklinde konuştu.

Marmaris Balevi ve Müzesi’nin mimari yapısı, petek şeklinde olacak. Yaklaşık bin 100 metrekarelik taş zemin kaplaması ve yürüyüş yolları, 120 metre kısa taş duvar, üzerine ahşap korkuluk ve 110 metrekare veranda yapılacak. Girişte mahalli ürünler satış ve tanıtım köşesi olacak. Köy meydanı ve toplantı alanı için düzenlenecek anfi, arazi içine koyulacak taş ve ahşap dekorlar, heykeller ve banklar, otopark alanlarının zemin iyileştirmesi ve çevre düzenlemesiyle peyzaj ürünlerinin temini yapılacak.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !