Leylekler Caminin Maskotu Oldu

Haber Tarihi : 09.06.2016 12:21:03 Fethiye’nin Esenköy Mahallesi’nde cami kubbesini kendisine yuva yapan leylek ve yavruları, caminin maskotu haline geldi.
A +   A -

Havaların ısınmasıyla birlikte Esenköy Mahallesi’ndeki Gökalan Camisine göç eden leyleklerin yavruları oldu. Nisan ayı itibariyle göç eden leylekler yaz sonuna doğru göç ettikleri bölgeye geri dönüyor. İlk defa 8 yıl önce Esenköy Mahallesi’ne gelen leylek, mahalle camisinin kubbesinde kendisine yuva yaptı. Yaklaşık 8 yıldır aynı caminin minaresinde kuluçkaya yatan leylekler cami imamı ve çevredeki vatandaşlar tarafından özenle korunuyor.

Yoldan geçenlerin ilgisini çeken leylek yuvasına sahip çıkan cami imamı Davut Öğütcü, "Leylekler 8 yıldır her nisan aylarında buraya gelir. Camii kubbesindeki bu yuva da yumurtlarlar, kuluçkaya yatarlar ve yavrularını büyütürler. Yaz sonunda da tekrar göç bölgelerine dönerler. Leyleklere camiye gelen cemaat ve çevredeki vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Yoldan geçenler ise fotoğrafını çekiyorlar. Leylekler bir nevi camiinin maskotu oldu” dedi.

Zaman zaman yavrusunu kubbe üzerinde bırakan leylek, getirdiği yiyecekleri yavrusuna yediriyor.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !