Klasik Müzik Festivali’nde Caz Konseri

Haber Tarihi : 13.08.2011 02:30:12 Bodrum’a bağlı Gümüşlük beldesinde devam eden 8.
A +   A -

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali sahnesinde ilk defa bir caz topluluğu konser verdi. Emin Fındıkoğlu Quartet’in Eklisia’da verdiği konserde caz severler bir araya geldi. Her yıl biraz daha büyüyen Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, bu yıl eksenin biraz daha genişleterek, ilk defa bir caz topluluğunu sahnesine davet etti. Vokallerde caz dünyasında isminden sıkça söz ettirmeye başlayan genç caz şarkıcısı Meltem Ünel’in yer aldığı konserde, caz piyanisti Emin Fındıkoğlu’na davulla Monika Bulanda ve kontrbasla Derya Davulcu eşlik etti.

Emin Fındıkoğlu, konser öncesinde 8. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin gerek müzik çevrelerince, gerek müzikseverlerce çok iyi tanınan bir festival haline geldiğini belirterek, “Festival çok önemli müzisyenleri konuk ediyor. Geçtiğimiz gün festivalde İngiliz Piyanist Peter Katin’i izledim. Daha önce 60’larda izlemiştim, çok meşhurdu o dönem ve hala da o derece değerli bir müzisyen. Gümüşlük’e gelmesi ve Eklisia’da konser vermesi büyük bir olay” dedi. Emin Fındıkoğlu, bir klasik müzik festivalinde caz çalmaktan ve Gümüşlük Festivali’ne davet edilen ilk caz grubu olmaktan çok mutlu olduklarını belirterek, “Bu bizim için çok büyük bir ayrıcalık, onur duyduk. Bazı klasik müzik sanatçıları caz çalıyor, biz ise klasik müzik festivalinde caz çalıyoruz. Eklisia, mekan olarak konserlere çok yakışan bir mekan, festivalde olmak güzel” şeklinde konuştu

Eklisia’da hayranlarına caz dolu bir gece yaşatan Emin Fındıkoğlu Quartet, Nina Simone`dan Paul Simon`a uzanan, caz standartları, Latin melodiler, Fransızca şarkılar ve Karayipler’den esintilere yer verdi. Çok sayıda cazseverin izlediği konser 1,5 saat sürdü. Dörtlü, konser bitiminde seyircinin yoğun isteği üzerine 3 kere bis yaptı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !