Kayıt Parası Ya Da Bağış İsteyen Okul Müdürü Yandı

Haber Tarihi : 11.08.2012 12:32:22 Fethiye İlçe Milli Eğiti Müdürü Yüksel Gültekin, Fethiye’deki tüm okul müdürleri ile bir toplantı düzenledi.
A +   A -

Toplantıda konuşan Gültekin, kayıt işlemleri sırasında kesinlikle öğrenci velilerinden kayıt parası veya bağış istenmeyeceğini istenmesi halinde o okulun idarecisi hakkında kanunun emrettiği şekilde cezai işlem uygulanacağını kaydetti.

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin, 2012-2013 Eğitim öğretim yılı yaklaşırken, Fethiye merkezde, beldelerde ve köylerdeki tüm ilkokul, ortaokul ve liselerin müdürleri ile bir değerlendirme toplantısı düzenledi.

Fethiye Endüstri Meslek Lisesi Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda okul müdürlerine eğitim öğretim yılı öncesinde yapılması gereken çalışmalar hakkında Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin ve Şube Müdürü Tacettin Aldemir tarafından bilgiler aktarıldı.

Toplantıda konuşan Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin, öğrenci kayıtları sırasında kesinlikle ve kesinlikle Velilerden kayıt parası alınmasının yasak olduğunu belirterek, “İsteyen veli kendi istediği takdirde istediği kadar bağış yapabilir yapmayan veliden de zorla bağış istenmesi yasaktır” dedi.

Gültekin, toplantı ile ilgili yaptığı konuşmasında “Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Merkezde, beldelerde ve köylerdeki okul müdürlerimizin tamamı ile bir toplantı düzenledik. Düzenlemiş olduğumuz bu toplantının amacı Liselere taşınacak olan öğrencilerin tespiti ile ilgili tahmini rakamların belirlenmesidir” dedi.

“Arkadaşlarımızı bir araya toplamışken bazı konular hakkında da bilgiler aktardık” diyen Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin, “Tüm velilerimizin endişe ile baktığı 66 ay sınırında olup İlkokulda kayıtlı olan, zihnen ve bedenen gelişmeyen bir öğrencinin durumu hakkında okul idarecisi arkadaşlarımıza bilgiler verdik. Kayıt döneminde velilerden bağış alınmaması ve bakanlığımızın genelgelerine riayet etmeleri konusunda uyarılarda bulunduk. Sınıfta devamsızlık yada farklı nedenlerden dolayı kalan öğrencilere mesaj ve telefon ile ulaşarak 13-24 Ağustos tarihleri arasında okula gelmeleri konusunda bilgilendirme yapılarak Eylül ayı içerisinde yapılacak sınavlara öğrencilerin gelmesinin sağlanmasını istedik. Bunun dışında 2011-2012 eğitim öğretim yılındaki değerlendirmemizi de yaparak görüş alış verişinde bulunduk. Öğrenci kayıt işlemleri sırasında velilerimizden kesinlikle ve kesinlikle kayıt parası istenmeyecektir. Kayıt zamanında okul müdürünün velinin eline bir kâğıt vererek bu parayı yatır gel kayıt yapalım demesi Son derece yanlıştır. Okul idaresi velinin getirdiği çocuğu okula kayıt eder. Veli birkaç ay Sonra kendi isteği ile bağış yapmak isterse yapar. Ama kesinlikle ve kesinlikle velilerden kayıt parası veya bağış istenmesi yasaktır. Bunun dışında herhangi bir okul yöneticisi velinin eline liste vererek şunları al gel derse o Okul yöneticileri hakkında kanunun emrettiği şekilde işlem yapılacaktır” diye konuştu .


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !