İsviçre'nin Modern Seyyahı Muğla'da

Haber Tarihi : 20.02.2016 16:29:26 Güneş panellerinden oluşan romörku ve recumbent bisikleti ile 7 ay önce İsviçre’den yola çıkan çılgın vatandaş 7 aydır pedal çevirerek Muğla’ya ulaştı. David Brandenberger (46), bugüne kadar 8 bin 345 kilometre yol katederken güneş enerjili bisikleti ile tüm dolaşmayı hedeflediğini açıkladı. Dünya turunun ne zaman biteceğini bilmediğini açıklayan İsviçreli modern seyyah birikimlerini dünya turu için harcayacağını açıkladı.
A +   A -

Gözlük optikçisi ve aynı zamanda fotoğrafçı olan David Brandenberger, geçen yıl Temmuz ayında başladığı yolculuğu esnasında sırasında bol bol fotoğraf çekerken, temel gıda ihtiyaçlarını da güneş enerjisi panelinin altındaki römork içinde saklıyor. Bugüne kadar Çek Cumhuriyeti, Hollanda, Almanya, Slovakya, Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan ve ardından Türkiye’ye geldiğini açıklayan Brandenberger, “Türkiye çok güzel bir ülke. Türkiye’den sonra Gürcistan, Afganistan, Türkmenistan, Pakistan ve Çin’e gitmeyi hedefliyorum. Yolculuğumun ne zaman biteceğini bilmiyorum. Dünyayı dolaşma fikri beni mutlu ediyor. Sadece yolculuk için bu tura çıktım. Herhangi bir sponsorum yok. Tamamen bugüne kadar yaptığım birikimlerle yoluma devam ediyorum” dedi.

Muğla merkez ilçeden sonra Gökova Körfezi kıyısındaki Akyaka’ya, oradan da Fethiye’ye gideceğini açıklayan İsviçre’li gezgin Brandenberger, yolda karşılaştığı Türk bisikletçiler ile de sohbet ediyor.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !