İhbar Tüm Ekipleri Harekete Geçirdi

Haber Tarihi : 02.03.2018 11:25:40 Bayır Mahallesi mevkisinde özel bir kömür ocağında göçüm meydana geldiği ihbarı AFAD, 112, İtfaiye ekiplerini alarma geçirdi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve kurtarma ekibi sevk edilirken, işçilerin kapanan yol nedeniyle mahsur kaldıkları ortaya çıktı.
A +   A -

Gece saatlerinde vardiya değişimi esnasında işletmeye dönen işçilerin yolu üzerinde aşırı yağış nedeniyle toprak kayması meydana geldi. Kapanan yol nedeniyle mahsur kalan işçilerin kurtarılması için 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yardım ihbarı yapıldı. Yapılan ihbarda göçük meydana geldiği belirtildi. Çok sayıda işçinin göçük nedeniyle mahsur kaldığı ihbarının ardından olay yerine AFA, 112 Ambulansı ve Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı personeli sevk edildi. Ekiplerin olay yerine varmasının ardından gerçek ortaya çıktı. İşçilerin göçük altında kalmadığı, kapanan yol nedeniyle ulaşımın kapandığı ve mahsur kaldıkları ortaya çıktı.

İşçilerden birisinin panik nedeniyle tansiyonun yükseldiği, diğer işçiler ise Büyükşehir Belediyesi ve AFAD ekiplerince kurulan seyyar merdiven kanalıyla yukarı çekildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !