İçler Acısı Yaşam Mücadelesi

Haber Tarihi : 14.08.2011 02:11:06 Muğla’nın Milas ilçesinde yaşayan 68 yaşındaki Sedat Salıver, Ramazan’ı zor şartlar altında geçiriyor.
A +   A -

5 Çocuğu var ama o 18 yıldır tek başına ve tek göz odada yaşam mücadelesi veriyor. 3 ayda 1 kez aldığı yaşlı maaşı ile kirasını bile ödeyemiyor ve kendisine uzanacak yardım eli bekliyor.

1943 yılında Adana’da doğan ve daha küçük yaşta iken Milas’a yerleşen Sedat Salıver tek göz odada ve tek başına yaşam mücadelesi veriyor. 1993 yılında 5 çocuğu ile yollarını ayırmasının ardından yerleştiği atıl durumdaki Sefa Otel’de sitemlerle dolu bir hayat geçiriyor. Ancak 3 ayda bir tek geliri olan yaşlılık maaşı onun kirasına bile yetmiyor. 50 TL kira bedeli olan tek göz oda gerek yaşama koşulları gerekse fiziki durumuyla adeta içler acısı. Elektriği olmayan odada mum ışığında yaşam sürdüren Salıver, duvarlara ise sitem dolu sözlerini tarihlemiş. Ayağının sakat olması nedeni ile çalışamayan Sedat Salıver kendisine uzanacak bir yardım eli bekliyor.Daha önce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından verilen ve 1 yıl önce bu yardımın kesilmesi ile yaklaşık 1 yıldır kirasını ödeyemeyen Salıver otel denilen yıkıntının sahip yada işletenlerinin kira talebine karşılığı ise yine vakıftan istiyor. Bu başvurunun sonuçsuz kalması ile nerede ise bu odayı da boşaltarak sokakta kalacağı günü bekliyor.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !