Hepar Başkanı Osman Pamukoğlu:

Haber Tarihi : 27.10.2010 14:59:44 Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, "Medyaya saçma sapan sebeplerle para cezası yağdırılıyor" dedi.
A +   A -

Türkiye gündemini değerlendirmek üzere bir basın açıklaması yapan Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, insanların bir umutsuzluk içerisine düştüğünü belirtirken gazetecilere ve basın kuruşlarına da verilen cezalara tepki gösterdi. Medyaya saçma sapan sebeplerle para cezası yağdırıldığını anlatan Osman Pamukoğlu, şöyle konuştu: "İnsanların büyük kısmı sağ kalma tutkuları nedeniyle acılar çekmeye razıdır; yaşamın kendisinde belli bir mutluluk ile canlı olmanın iyi bir şey olduğu duygusunda
bulunurlar. İyi yaşama ise gerçekten, devletin gerek topluca gerek bireysel olarak baş amacıdır. En iyi çalgıyı kullanma hakkı, o çalgıyı en iyi çalanındır. Bu ülkede çalgı beceriksizlerin elindedir. Ve yıllardır 'Ben de iyi çalarım' diye uğraşanlar da hali hazırdakinden daha yeteneksizdir. Çünkü çalgıyı ona armağan edenler daha da beter beceriksizdir, üstelik kafaları vücutlarından önce yaşlanmıştır. Ulusun serveti, gücünün bir parçasıdır. Güya işleyen adaleti ve güvenliği ise yürekler acısıdır. Çok az bir
kısmı hariç, televizyonlar ve gazeteler, yazar ve çizerler şantaj, baskı ve tehdit altındadır. Saçma sapan gerçeklerle para ceza yağdırılmaktadır. İnsan bir şeydir ama yurttaş olmak çok daha bir şeydir."
Yurttaşlığın özgür olmak, erdemli yaşamak, başı dik olmak, hak aramak ve hesap sormak olduğunu anlatan Pamukoğlu, şunları söyledi: "Yurttaş varsa demokrasi de vardır. Yurttaş oy verip sırtını dönmez, her alanı denetler. Türkiye Cumhuriyeti teknesi karaya oturtulmak üzere; ağlayarak, sızlayarak, şikayet ederek kimse bir yere varamaz. Yurttaş olma zamanınız geldi de geçiyor karar vermelisiniz. Korkarsanız başınıza gelir, çekinirseniz olacaktır. Devlet özgür adamların birliğidir."


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !